Skocz do zawartości

Blad sterowania silnia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

 

Dzis odebralem samochod z warsztatu po serwisie vevtra 2.0 Dti 2003r ( wymiana oleju , filtru oleju , f .paliwa , f .powietrza wymiana plynu chlodzacego itp a takze skanowanie pracy silnika). Po przejechaniu okolo 25 km wylaczylem silnik 20 min pozniej gdy probowalem ponownie go uruchomic przy roruchu bylo slychac wystrzal podobny do tego jakby cos uderzylo o podwozie podczas jazdy. Przejechalem moze 700m i zapalil sie blad sterowania silnika i program przeszedl w sterowanie praca silnika w stanie awaryjnym. Jednoczensie zapalil sie blad zwiazany z alternatorem. Wylaczylem silnik , po ponownym uruchomieniu blad sie zresetowal ale po przejechaniu 700 m z powrotem zapalily sie te same bledy. Nie slysze zadnego stukotu w silniku , jedyna rzecz ktra zauwazylem to ze poziom plynu chlodzacego jest ponizej minimum okolo 2 cm a przeciez byl wymieniany podczas serwisu. Czy macie pomys co moglo sie stac i co mi zepsuli ?, chcialbym wiedziec przed pojsciem z reklamacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel198, co ci tu doradzać zepsuli to niech to naprawią tylko obserwuj co się w ogóle dzieje w komorze silnika bo nigdy nie wiadomo co mogli pomylić i odwrotnie zamontować :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przyjrzalem sie dzis temu. Po przegladzie nie dokrecili mi chyba kola pasowego. Spadlo kolo pasowe , te polaczone z alternatorem, prawdopodobie jest wygiete. Ten strzal to prawdopodobnie pasek uderzyl o pokrywe silnika. Bed mnie musieli chyba docholowac bo jak odpale samochod zawsze moze pasek podejsc pod pasek rozrzadu. I tak dobrze ze nie podszedl wczesniej. Pytanie,czy powinni m wymienic tez pasek rozrzadu, i czy powinni mi zwrocic kaseza serwis?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel198, ty nie masz paska rozrządu tylko lancuszki i one się nie wymienia tylko ten pasek do alternatora niech wymienią , dobrze że ci nic nie porozwalało tak to jest z kiepskimi serwisami :D raz mnie to śrubę urwali na wale która trzyma koło pasowe bo pomylili nie wiedząc że tam jest lewy gwint :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzieki Brzoza

 

Odebralem dzis samochod z serwisu ale i tak musialem i zaplacic za wymiane kola pasowego i za pasek. Ta guma z kola pasowego pekla i wyszla a kolo sie rozpolowilo. Oni caly czas twierdza ze to nie ich wina tylko ze poprostu mialem pecha. Czy to mozliwe, z drugiej strony jak robili skan to gdyby cos bilo to powinno to byc widoczne na kompie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności