Skocz do zawartości

dogrzewanie astry 2 1.7 dti


Gość kucharz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujące pytanie ponieważ od czasu jak kupiłem auto czyli jakieś 2 miesiące to tylko raz widziałem jak wskazówka temperatury ruszyła do góry i to po przejechaniu autostrada ok 100km. Oprócz tego bardzo bardzo wolno robi się ciepło w środku tzn. jak mam nawiew na polowe to leci letnie powietrze a jak zwiększę to leci chłodniejsze. Co to może być???czyżby termostat???

Mam, tez kolejne pytanie: jak najlepiej ustalić co jest uszkodzone w dmuchawach.Mam klima automatyczna i nie ważne jaki przycisk wduszę to leci powietrze tylko i wyłącznie po bokach a gdy wcisnę obieg zamknięty to robi się tylko głośniej.nie przełącza się ani na szybę ani na nogi ani na nic innego.co to może być albo jak to ustalić.

proszę o pomoc i z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem. Co prawda auto grzeje ale wskazówka temp. silnika podnosi się dopiero po przejechaniu ok. 20-40km. i to tylko max. do 80 stopni. byłem u mechanika i powiedział mi, że to termostat, ale gdy sprawdził w internecie jaki typ ma być to okazał się, że są trzy rodzaje termostatów do astry g 1.7dti. No i oczywiście żeby to sprawdzić to trzeba wymontować stary termostat. Ale co z tego, że będę wiedział jaki był przedtem jeśli poprzedni właściciel zamontował nieprawidłowy termostat? Jak mam sprawdzić który term. jest właściwy do mego auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

są trzy rodzaje termostatów do astry g 1.7dti. No i oczywiście żeby to sprawdzić to trzeba wymontować stary termostat. Ale co z tego, że będę wiedział jaki był przedtem jeśli poprzedni właściciel zamontował nieprawidłowy termostat?

Zapytaj się tutaj o termostat do Twojego silnika;

http://www.sklep.szpot.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego, że będę wiedział jaki był przedtem jeśli poprzedni właściciel zamontował nieprawidłowy termostat? Jak mam sprawdzić który term. jest właściwy do mego auta?

Pod tym linkiem jest oferta producenta termostatów i wychodzi że jest tylko 1wkład termostatu dla silników Isuzu Y17DTL, Y17DT, Z17DTL, Z17DTH

http://www.termostat.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w katalogach może występować kilka możliwości

ale różnica jest nie w wymiarach i wyglądzie, a w temp. działania

W poważniejszych danych jest podana temp. 92*

ale można spotkać i referencje z niższymi przedziałami 89*, 88*, 85*

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności