Skocz do zawartości

[Astra J] Pytanie/problem z wyswietlaczem spalania/przebiegu


Gość t0ma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem od niedawna posiadaczem nowej Astry J (IV) wersja Sport i ostatnio zaczyna mnie irytowac pewna sprawa dotyczaca ustawien wyswietlacza ktory znajduje sie miedzy zegarami predkoscio i obotomierza.

Mianowicie chcialbym miec ustawione pokazywanie sredniego badz chwilowego spalania i chcialbym aby ta informacja byla domyslnie pokazywana zawsze po wlaczeniu silnika/podczas jazdy. W przypadku mojej Astry wyswietlacz ten zawsze po uruchomieniu silnika ustawia sie na pierwszej zakladce czyli liczniku przebiegu i potem za kazdym razem musze krecic pokretlem aby ustawic inna pozycje w tym menu. Przytrzymywanie, naciskanie przycisku set/clear na danej pozycji nic nie daje, moge sobie conajwyzej resetowac statystyki, ale zawsze po uruchomieniu silnika mam pokazany przebieg auta.

Czy tak jest w kazdej nowej astrze?

 

Jaki jest sposob ustawienia innego domyslnego wskazania na tym wyswietlaczu niz licznik przebiegu

 

Podobno w insigni np. ustawienia tego ekranu pozostaja takie jak w chwili wylaczenia silnika

to logiczne rozwiazanie i tak chyba powinno byc i u mnie

serwis ASO wgral mi nowe oprogramowanie i nic sie nie zmienilo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety też tak mam i nie mam pojęcia jak to zmienić. Ale narazie mam inny problem- niestety zawieszenie. Jest niemiłosiernie głośne. Przesiadłem się z Focusa którym nalatałem 150 tyś km i tam tak nie stukało zawieszenie jak tu. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem od niedawna posiadaczem nowej Astry J (IV) wersja Sport i ostatnio zaczyna mnie irytowac pewna sprawa dotyczaca ustawien wyswietlacza ktory znajduje sie miedzy zegarami predkoscio i obotomierza.

Mianowicie chcialbym miec ustawione pokazywanie sredniego badz chwilowego spalania i chcialbym aby ta informacja byla domyslnie pokazywana zawsze po wlaczeniu silnika/podczas jazdy. W przypadku mojej Astry wyswietlacz ten zawsze po uruchomieniu silnika ustawia sie na pierwszej zakladce czyli liczniku przebiegu i potem za kazdym razem musze krecic pokretlem aby ustawic inna pozycje w tym menu. Przytrzymywanie, naciskanie przycisku set/clear na danej pozycji nic nie daje, moge sobie conajwyzej resetowac statystyki, ale zawsze po uruchomieniu silnika mam pokazany przebieg auta.

Czy tak jest w kazdej nowej astrze?

 

Jaki jest sposob ustawienia innego domyslnego wskazania na tym wyswietlaczu niz licznik przebiegu

 

Podobno w insigni np. ustawienia tego ekranu pozostaja takie jak w chwili wylaczenia silnika

to logiczne rozwiazanie i tak chyba powinno byc i u mnie

serwis ASO wgral mi nowe oprogramowanie i nic sie nie zmienilo

Też tak mam :oops: Już się przyzwyczaiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w mojej astrze mam na wyświetlaczu ustawiony prędkościomierz i zawsze przy odpalaniu to ustawienie jest.Niewiem ale można jeszcze skorzystac z ustawień osobistych zapisywanych osobno dla każdego kluczyka .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem uwagę na automatyczny powrót do przebiegu całkowitego. Próbowałem już konfigurować kluczyki ale jakoś nic nie dało.

Ale... jestem na 200 % pewien, że 3-4 razy po odpaleniu miałem coś innego, tzn. to co zostawiłem wcześniej. I w 2 przypadkach było to po nocy, więc nie mam na myśli sytuacji ponownego odpalania bez wyjęcia kluczyka.

Tak więc na mój gust coś oprogramowanie świruje. Muszę kiedyś podjechać do ASO i zapytać o aktualizację.

A może ktoś już coś wymyślił w tym temacie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z obserwacji:

jesli po wylaczeniu silnika i wyjeciu kluczka nie wyjdziemy z auta (nie otworzymy/zamkniemy dzwi kierowcy) podswietlnie konsoli centralnej pali sie caly czas, ustawienie ekranu spalania/przebiegu pozostaje zapamietane

 

jesli po wylaczeniu silnika i wyjeciu klucza otworzymy i zamkniemy dzwi kierowcy

gdy wszystkie swiatla w pojezdzie zgasna ustawienie ekranu spalania/przebiegu sie ustawia w pozycji nr1 (okolo 15sek po zamknieciu dzwi ustawienie sie resetuje)

 

 

wczesniej myslalem ze to moze wina autoalarmu meta system ktory montuja w polskim oplu

albo kluczyka

ale wyglada na to ze to wina bezsensownego oprogramowania ktore byc moze sie z czasem zmieni...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, czy moze komus udalo sie rozwiazac ten problem?

Jak zapietac ustawienia komputera na wyswietlaczu zeby pokazywal ten ekran na ktorym sie go zostawilo

a nie powrot do ekranu przebiegu po kazdym uruchomieniu silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje Cosmo kupiona rok temu, teraz niedawno miala pierwszy przeglad

(wiec podejrzewam ze wgrane najnowsze oprogramowanie) w serwisie nic nie wiedzieli na temat jak to rozwiazac

i podobno tak juz jest w tych astrach (?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w to, co mówią. Chcą tylko szybko Cię zbyć i kasę wziąć.

 

Tak jak pisałem - sprawdziłem. Wczoraj ustwiłem sobie na komputerze prędkość. No i rano prędkość była. Nic się nie przestawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności