Skocz do zawartości

tarcze hamulcowe-dziwny kolor, kłopoty z hamowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

moje tarcze hamulcowe po przejechaniu dłuższego dystansu są matowe z widocznymi obwodowymi rysami. niepokojący jest sam ich wygląd matowy jak również odgłosy przy hamowaniu-odgłos zwalniającego tramwaju, innumi słowy hałaśliwy szum. czy bierze się to z soli (którą jest posypana droga) króra wpada pomiędzy klocki a tarcze? czy problem jest w klockach które nierówno ścierają tarcze i pozostawiają smugi na nich?

co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tarcze nie mają czasem koloru wpadającego w fiolet?

-jeśli tak to masz przegrzane tarcze. ...zresztą i klocki też mogły zostać przegrzane

a nie trzęsie też trochę kierownicą podczas hamowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tarcze nie mają czasem koloru wpadającego w fiolet?

-jeśli tak to masz przegrzane tarcze. ...zresztą i klocki też mogły zostać przegrzane

a nie trzęsie też trochę kierownicą podczas hamowania?

kierownicą nie trzęsie, tarcze po wyczyszczeniu czyste (po przejechaniu kilkunastu kilometrów znowu przebarwiają się w rudo-brudne pomimo częstego hamowania), bez przebarwień.

zastanawiałem się czy to nie powód częstego, przy ostatnich oblodzeniach włączania się abs-i i esp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość macias2002

... a nie trzęsie też trochę kierownicą podczas hamowania?

Witam.

Jestem przed wymianą tarcz hamulcowych i mi przy hamowaniu trzęsie kierownicą jak diabli (nie mam ABS-u a czuję się jakbym przy każdym hamowaniu go miał)

Czego to może być objaw pomijając zużyte tarcze ?

Z Poważaniem: Macias

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałęm że każda Astra G ma ABS :help: Wymień tarcze (jak piszesz ) z klockami i zobacz czy cos to zmieni.Ja stawiam na stare/krzywe tarcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaciski nie są zapieczone? Pracują?

Sprawdz czy tarcze nie mają progów zwłaszcza dookoła górnej osi one mogą być przyczyna dziwnego tarcia i słabego dolegania klocków i jeśli tarcze masz proste i nowe klocki to upewni się czy bicie to nie wina kół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie!

wszystko jasne. któryś z matołów w ASO specjalnie lub też nie wysmarował mi okolice piast "tłuścidłem" (towot, smar lub olej) które po nagrzaniu przepaliło się na tarczy zostawiając na klockach tłusty nalot. ten ów nalot spowodował wrażenie z hamowania porównywalne do hamowania pojazdem szynowym :wink:

 

morał z tego taki-kto z Was ma wrażenie jakby hamował tramwajem musi zrzucić klocki i je porządnie wyczyścić i odtłuścić. a do ASO ograniczone zaufanie.

 

pozdrawiam

K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności