Skocz do zawartości

Astra II 1.7 DT Błąd PO115 (5)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam grupowiczów,

Od niedawna jestem posiadaczem Astry z silnikiem Y17DT, 75 KM, z 2000r.Problem jest z checkiem, Check nie pali sie wogole gdy jezdze wolno po miescie, natomiast wyjazd na trase wieksze obroty / predkosc i momentalnie check sie zapala, przelaczajac samochod w tryb awaryjny. Przeplywomierz zostal sprawdzony, - jest ok. Zostal wymieniony takze w ASO czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym, bo taki poczatkowo dawal blad. 2 dni byl spokoj i teraz znowu zaczol sie palic dokladnie w takie same objawy. Czy ktos moze mial, taki problem? Auto ma przejechane 102 tys km, przy 88 byl wymieniany olej, wszystkie filtry, rozrzad jeszcze nie byl robiony. Dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i podpiolem pod komputer, daje blad P01225 (5) Wadliwe działanie układu krytycznego.2 Czy ktos moze mi doradzic co to moze byc? w ASO koles powiedzal ze musze samochod zostawic na 2 dni w celu diagnozy. Dodam ze przepływomierz byl sprawdzany na wstepie i jest sprawny, Jakies pomysły ?

 

[ Dodano: Wto Lip 03, 2007 12:17 ]

Za bardzo sie spieszylem na forum :P Blad to PO 1125 (5)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie jest w sumie podobnie. Podczas szybkiej jazdy autostradą przez kilka minut załącza się ta kontrolka. Gaśnie za zwyczaj po wyłączeniu silnika... słyszałem że to może być spowodowane recyrkulatorem spalin. Nic więcej na ten temat nie wiem, nie próbowałem tego diagnozować dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak jade autostradą to za zwczyaj gdzieś wyjeżdżam. Jak wróce do domu to kontrolka się nie świeci, błędu już nie ma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wczoraj odebrałem auto, i ukazało sie ze przewody do elektrozaworu były przetarte. Wymieniono na nowe, i narzazie jest OK. Po drugie to pierwszego dnia, dali mi zły błąd. poprawny to PO 115 (5)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem auto, i ukazało sie ze przewody do elektrozaworu były przetarte. Wymieniono na nowe, i narzazie jest OK. Po drugie to pierwszego dnia, dali mi zły błąd. poprawny to PO 115 (5)

 

a ile cię to kosztowało można zapytać ;(:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

169 zl :)

Pytałem z ciekawości bo panowie najpierw pomylili kody bledu a na koncu stwierdzają przetarty kabel od elektrozaworu który to ma za zadanie wylanczać silnik , a jak padnie to się go nie da wyłączyć i dlatego jest to dla mnie zagadkowe bo u ciebie były całkiem inne objawy :mrgreen: ale tą kwotę można uznać jeszcze za przystępną nie zdarli z ciebie skory ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności