Skocz do zawartości

nawiew na szyby zima


Gość jacusslavus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacusslavus

astra 2, 2008, 1.4, filtr kabinowy wymieniony w tym roku.

wszystkie wozy jakie widze maja czyste szyby. Moj opel jak co roku, poprzedni tez ( rocznik 2000), ma szyby zalodzone, zarzygane od wewnatrz. Musze miec diamentowa skrobaczke zeby cos odskrobac. rano robie sobie szpare jak w czolgu i jade. lod wlazi od przodu do tylu.

Wiem juz ze to slaby pkt opla, czy jest sens wyjecie filtra kabiny. poprosze o jakies rady.

moja siostra kupila sobie ostatnio renault thalia 1.2 Nie ma ani grama szronu na szybach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam.

Wiem juz ze to slaby pkt opla

To bzdura kolego.

Pewnie klapka zamykania wlotu powietrza jest zerwana i działa nawiew wewnętrzny tylko.

Słuchałem nie dawno w turbo że do tego by szyby nie parowały dobry jest szampon dziecięcy.

Za równo w moim kadziu jak i u syna w astrze II szyby są suche.

Często pomaga wywalenie na zimę filtra kabinowego bo on przeważnie nie jest czysty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Sprawdź, czy nie masz włączonego obiegu wewnętrznego, miałem podobnie, przypadkiem wcisnąłem i tak jeździłem. A przed odstawieniem nagrzej i wywietrz, u mnie pomaga, nie mam garażu. Jak masz garaż to można uchylać szybę by wilgoć wyparowała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paru autkach, których właściciele nie wietrzyli wkładałem dmuchawę parę min. ogrzało się otwierałem drzwi, bagażnik i tak parę razy po 2 godz. autko suche i szyby nie parują i nie zaszraniają się. Podstawowym błędem jest nie wietrzenie auta cały czas szyby zamknięte i wilgoć wnoszona butkami. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak dodam ze problemy z szybami ( parowanie ,zamarzane) często wystepuje w oplach ,ale na to ma wpływ kilka czynników- nie wietrzenie, zawilgocone auto - mokre dywaniki , włączony obieg wewnętrzny, filtr kabinowy, ale nikt nie wspomniał o wlotach powietrza, które niestety ze względu na umiejscowienie mogą być narażone na przedostanie się do nich śniegu (szczególnie podczas wymiatania pomiędzy maską a szybą w trakcie odśnieżania) i tutaj problem nieuchronny - pomimo obiegu zewnetrznego do środka zasysane jest powietrze wraz z wilgocią - niestety

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

ale nikt nie wspomniał o wlotach powietrza, które niestety ze względu na umiejscowienie mogą być narażone na przedostanie się do nich śniegu (szczególnie podczas wymiatania pomiędzy maską a szybą w trakcie odśnieżania)

Tak mają nie tylko Ople ale masz rację.

Mimo to trzymanie mokrych szmatek, Dywaniki nie gumowe to wszystko działa na naszą nie korzyść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby powiedzieć jak wygląda element odpowiadający za przełączanie obiegu wewnętrznego w Astrze G? Podejrzewam że u mnie mógł się zawiesić/nie działa ten element i mam cały czas włączony obieg wew. Fajnie by było jakbyście podrzucili fotkę z zaznaczonym elementem :D

AG bez klimy z nagrzewnicą Delphi rok 99.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby powiedzieć jak wygląda element odpowiadający za przełączanie obiegu wewnętrznego w Astrze G?

Przełączasz włącznikiem umiejscowionym obok przycisku ogrzewania tylnej szyby. :lol:

Gdy dasz nadmuch na drugą prędkość a pokrętło ustawisz tak aby dmuchało na kratki na tułów to włączając obieg wewnętrzny usłyszysz głośniejszą pracę wentylatora.Będzie to oznaczać że przysłona działa.

A jak wygląda to dowiesz się przeglądając ten temat.

http://forum.opel24.com/wymontowanie-dmuchawy-powietrza-vt36980.htm?highlight=panele

Umiejscowiona jest za schowkiem przed pasażerem,aby się do niej dostać musisz go zdemontować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności