Skocz do zawartości

EGR-co to jest?


Gość dichloronorkara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dichloronorkara

Witam

miałem ostatnio kłopoty z moją corsą 1.3 cdti (przerywanie szarpanie itd) okazało się że padł mi egr który wyczyściłem i jak na razie wszystko jest w porządku i tu pojawia sie jedno ale bo cały zawór EGR wygląda tak

http://allegro.pl/zawor-egr-corsa-combo-agila-meriva-1-3-cdti-i1344051384.html

w obudowie metalowej jest grzybek i reszta, natomiast co to jest

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

element sterujący czy też tylko czujnik położenia jeżeli grzybek jest jakoś inaczej sterowany czy też jedno i drugie. Dodam że rezystancja ok 8 om a napięcie zasilania na wtyku 9 i troszkę V.

 

A i jeszcze jedno jak na razie mam wyciągnięte to cosik ale wyświetla mi błąd (z tym da się żyć) ale zapytam was o jedną rzecz czy dobrym pomysłem było by podłożenie jakichś dystanserów pomiędzy ten element i przykreęcenie go na dłuższych śrubach czy też w grę wchodzi samo zaślepianie zaworu (wyłącznie ten sposób jest dobry), i jeszcze jedno czy przy zaślepionym EGR bardzo po dupie dostaje katalizator i sonda czy aż tak to nie wpływa na te elementy.

Pozdrawiam

 

zmieniłem tytuł/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

A i jeszcze jedno jak na razie mam wyciągnięte to cosik ale wyświetla mi błąd (z tym da się żyć) ale zapytam was o jedną rzecz czy dobrym pomysłem było by podłożenie jakichś dystanserów pomiędzy ten element i przykreęcenie go na dłuższych śrubach czy też w grę wchodzi samo zaślepianie zaworu (wyłącznie ten sposób jest dobry), i jeszcze jedno czy przy zaślepionym EGR bardzo po dupie dostaje katalizator i sonda czy aż tak to nie wpływa na te elementy.

Pozdrawiam

Zadaj sobie pytanie czy masz filtr DPF :( bo jak masz to nie polecam zaślepienia EGR-a, a na zdjęciu to masz cewkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dichloronorkara

z tego co wiem w corsie c z silnikiem 1.3 cdti z roku 2003/2004 nie było montowanego filtra cząstek stałych. ale podsumowując ta "cewka" siłownik elektryczny ustala położenie EGR czy tak. a po drugie czy pomysł z podkładkami - dystanserami w tym wypadku jest dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

ale podsumowując ta "cewka" siłownik elektryczny ustala położenie EGR czy tak.

Tak bo ona zamyka i otwiera ten grzybek.

a po drugie czy pomysł z podkładkami - dystanserami w tym wypadku jest dobry.

To tak jakbyś go zaślepił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dichloronorkara

dzięki wielkie za pomoc interesuje mnie jeszcze jedno chodzi mi o momenty dokręcania śrub w oplu corsie c 1.3 cdti jeśli ktoś ma to poproszę o wklejenie albo podanie źródła to postaram się poszukać sam chociaż do tej pory mi to kiepsko szło i nic prawie nie znalazłem.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności