Skocz do zawartości

Astra III 1.9 CDTI 120 KM. Jakiej marki komplet rozrządu?


Gość Tanatos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Bardzo proszę o zasugerowanie mi jakiej marki powinieny być poszczególne elementy zestawu rozrządu:

a) pasek

:) rolka

c) napinacz

d) pompa wody

 

Na allegro jest tego mnóstwo: Dotz, Gates, INA, SKF, Rouville. Mój mechanik powiedział mi jedynie, że jeśli chodzi o pasek to najlepszy jest Contitech. No ale może się mylił... Dlatego proszę Was o pomoc w tej kwestii.

 

No i jeszcze jedna sprawa przy okazji: jak odczytać kod silnika? Bo mam 1.9 CDTI 120 koni ale słyszałem, ze występują jego dwie wersje: 8 zaworowa (rozbudowana wersja 100 konna) i 16 V ("zdławiona" wersja 150 konna).

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

I proszę nie odsyłacie mnie do wyszukiwarki bo szukałem i nie mogłęm znaleźć...

 

Pozdrawiam,

 

Sebastian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

No i jeszcze jedna sprawa przy okazji: jak odczytać kod silnika? Bo mam 1.9 CDTI 120 koni ale słyszałem, ze występują jego dwie wersje: 8 zaworowa (rozbudowana wersja 100 konna) i 16 V ("zdławiona" wersja 150 konna).

W astrach odmiany silników o mocy 100KM i 120KM mają głowice ośmiozaworowe natomiast wersja 150KM jest 16V. Ty masz silnik o oznaczeniu Z19DT-120KM, natomiast silnik 100KM ma oznaczenie Z19DTL gdzie L oznacza-moc zdławiona.

Na allegro jest tego mnóstwo: Dotz, Gates, INA, SKF, Rouville. Mój mechanik powiedział mi jedynie, że jeśli chodzi o pasek to najlepszy jest Contitech. No ale może się mylił... Dlatego proszę Was o pomoc w tej kwestii.

 

W tym sklepie mają części GM:

http://www.sklep.szpot.pl/p/pl/1298/astra+iii+-+rorzad+kpl-+-+1-9+d+100-+120+km.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za pomoc.

 

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz... Piszesz, że jednostka 120 konna jest ośmio zaworowa, tak samo zresztą, jak i 100 konna. Ja swego czas natomiast wyczytałem (chyba w "Motorze" ale głowy nie dam sobie uciąć), że jednostki 120 konne były zarówno 8V jak i 16V.

 

W artykule napisane było, że swego czasu popyt na jednostki 120 konne był tak wysoki, że fabryki nie mogąc nadążyć z realizacją zamówień brały na taśmy juz gotowe jednostki 150 konne, na które popyt był wyraźnie niższy i dławiły ich moc do poziomu 120 koni.

 

W związku z tym wciąż zastanawiam się jak odróżnić 120 koni 8V od 120 koni 16V, bo koszta ewentualnych napraw są wyraźnie różne przy obu jednostkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

W artykule napisane było, że swego czasu popyt na jednostki 120 konne był tak wysoki, że fabryki nie mogąc nadążyć z realizacją zamówień brały na taśmy juz gotowe jednostki 150 konne, na które popyt był wyraźnie niższy i dławiły ich moc do poziomu 120 koni.

Te silniki 1.9 CDTI-16V-120KM mają kod-Z19DTJ .

Sorki za wprowadzenie w błąd ale litera L oznacza:

L-moc zmniejszona

J-moc zdławiona

Jeżeli nie jesteś pewien co do silnika to daj numer VIN do tego tematu:

http://forum.opel24.com/rozkoduje-mi-ktos-vina-vt36819.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozrzadu to Gates chyba orginal robi dla opla

mylisz się - oznaczenie na oryg. paskach GM dokładnie sobie obadaj

 

Tanatos, o zalecanych firmach przy rozrządzie - pasek, napinacze, pompa - jest na forum tematów opór - sam w niejednym udzielałem info - i tam czyli do szukaj-ki - Cię odsyłam

 

a motory w astrach:

astra h 1,9cdti 100kM - z19dtl - 8V

astra h 1,9cdti 120kM - z19dtj - 16V

astra h 1,9cdti 120kM - z19dt - 8V

astra h 1,9cdti 150kM - z19dth - 16V

astra h gtc 1,9cdti 101kM - z19.. - 16V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

co do rozrzadu to Gates chyba orginal robi dla opla

mylisz się - oznaczenie na oryg. paskach GM dokładnie sobie obadaj

 

 

niestety nie mam takiej mozliwosci ???

prosze o sprostowanie - bede madrzejszy o nowe wiadomosci :beer:???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość masz choćby tą najprostszą ale nie wiesz może na co patrzeć

Tu są fotki kilku pasków (od ręki tylko z netu)

zwróć choćby uwagę na ten znaczek przed ostatnimi cyframi

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

i porównaj go ze znaczkiem z tego logo:

 

Dołączona grafika

 

oczywiście jeśli się bardzo uprzesz, to znajdziesz i z takim oznaczeniem (na początku przed numeracją):

 

Dołączona grafika

 

ale mimo sporej styczności - takiego jeszcze nie spotkałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności