Skocz do zawartości

Astra F HB 1.6 ,,Tańczy'' na lodzie


Gość tomason2580

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomason2580

Witajcie koledzy. Zaczęła się kolejna zima i tak jak w tamtym roku mam problem z utrzymaniem jej na oblodzonej drodze. Gdy tylko za drogach pojawia się marznący deszcz lub poprostu jest lód samochód jakby kompletnie tracił przyczepność. Opony mam dobre 2 letnie, tuleje belki z tyłu ok, zbieżność sprawdzona. Jak myślicie warto sprawdzić pełną geometrie? Wiadomo w astrze tej nic nie ustawi ale może przynajmniej dowiem się co jest nie tak? Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam

 

A i proszę bez rad typu zwolnij, kup opony z kolcami bo 2 moich znajomych ma nawet takie same astry i wiem jak te samochodu się zachowują. Jadąc moją jak to koledzy okreslili poprostu śmierć w oczach. Nawet jak jadę 30km/h, nie jest to zależne od predkości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Opony mam dobre 2 letnie, tuleje belki z tyłu ok,

Napisałeś że z tyłu luzów nie ma-ok.

zbieżność sprawdzona.

Wynika z tego że zrobiona zbieżność z przodu i jest ok.

Wiadomo w astrze tej nic nie ustawi ale może przynajmniej dowiem się co jest nie tak?

Tak z tyłu nic nie ustawisz.

Jak myślicie warto sprawdzić pełną geometrie?

Dziwne że jeszcze tego nie zrobiłeś jak już problem wystąpił w poprzednią zimę.

A z opisu wygląda na to że samochód jest niekolejny tzn. tylna oś idzie innym torem jazdy niż przednie koła a wynika to często z tego że samochód miał uderzenie w tył i belka została przesunięta a naprawa była byle jaka. W pierwszej kolejności zrób całą geometrie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomason2580

Ok kolego dzięki za rady. Właśnie wiem to że z tyłu nic nie ustawie dlatego boję sie tego że z belką jest coś nie tak. Z kolei mechanik u którego byłem z tym problemem sprawdził tylko zbieżność i luzy w tylnej belce i mówił że belka nie wygląda na wykrzywioną a tył na bity. A czy istnieje inna możliwość że samochód jest nie kolejny nie uderzając go w tył?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Z kolei mechanik u którego byłem z tym problemem sprawdził tylko zbieżność i luzy w tylnej belce i mówił że belka nie wygląda na wykrzywioną a tył na bity. A czy istnieje inna możliwość że samochód jest nie kolejny nie uderzając go w tył?

Mogło być tak że było uderzone bokiem koła w krawężnik i belka poszła na bok, ale to najlepiej sprawdzić na całej geometrii. A latem jak wchodzisz szybko w zakręt nie odczuwasz dziwnych zachowań samochodu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomason2580

No zgodzę się nawet dobre zimówki nic nie dadzą ale mój tata ma 7 letnie i do 50km/h na lodzie nic nie czuje. A ja na zwykłym lodzie gładkim jak stół tańcze i to zdrowo. A no właśnie kolego a przyznam się że auto było uderzone jakoś bokiem bo drzwi z prawej strony i jedne i drugie są wymienione a błotnik jakiś taki dziwny. Od spodu nie widać żeby to było jakieś mocne uderzenie naruszające nadwozie ale przetarty mógł być i przypunktowany w koło. :wino: no to zall.pl no nic ale zbiorę się i podjade na geometrię z czystej ciekawości bo nic mi nikt tu raczej nie pomoże.

 

A latem jak wchodzisz szybko w zakręt nie odczuwasz dziwnych zachowań samochodu?

Powiem ci że jakoś w lato auto prowadziło mi się bardzo dobrze aczkolwiek nie zwracałem na to większej uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

A no właśnie kolego a przyznam się że auto było uderzone jakoś bokiem bo drzwi z prawej strony i jedne i drugie są wymienione a błotnik jakiś taki dziwny. Od spodu nie widać żeby to było jakieś mocne uderzenie naruszające nadwozie ale przetarty mógł być i przypunktowany w koło.

I to będzie przyczyną tańczenia na lodzie, a czasami łożyska w tylnym kole nie lecą za szybko?

no nic ale zbiorę się i podjade na geometrię z czystej ciekawości bo nic mi nikt tu raczej nie pomoże.

Jak to nikt nie pomoże :wino: a te pytania i odpowiedzi :wino: nie wiem czy uważasz że mamy podjechać i zrobić coś przy Twoim samochodzie. :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomason2580

No jeżdżę tą Astrą 1,5 roku i narazie łożyska są w porządku. Muszę jeszcze spojrzeć na opony letnie czy mi ich nie ścięło.

 

Jak to nikt nie pomoże a te pytania i odpowiedzi nie wiem czy uważasz że mamy podjechać i zrobić coś przy Twoim samochodzie.

Nie no chodzi mi o to że i tak jeżeli coś jest skrzywione nic z tym nie zrobię na geometrii tylko pozostanie wymiana belki. A Wam za sugestie szczerze dziękuje.

 

Wszystkiego dobrego i szerokości w Nowym Roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Nie no chodzi mi o to że i tak jeżeli coś jest skrzywione nic z tym nie zrobię na geometrii tylko pozostanie wymiana belki. A Wam za sugestie szczerze dziękuje.

 

Wszystkiego dobrego i szerokości w Nowym Roku.

Miło mi że się zrozumieliśmy :wino: również Wszystkiego Najlepszego w 2011 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tomason2580

Witajcie Serdecznie. A więc byłem w warsztacie i sprawdzono mi tył auta takim oto przyrządem:

Oczywiście jest to co podejrzewaliśmy... Brak zbieżności w prawym kole. Koło rozbieżne o 1st. I to jest cały powód uciekania tyłu w zimę. Dzięki za pomoc. Idę porozglądać się za belką. PZDR

 

No więc kupiłem belkę na szrocie zamontowałem i autko śmiga jak nowe. Dzięki za cenne porady. Bajo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności