Skocz do zawartości

Zmiana homologacji + podatek VAT.


Gość adeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jestem tu nowy i mam do Was pytanie:

 

Otóż, zastanawiam się nad kupnem opla Sintry z tym, że mam jeden problem:

Posiada on homologację na samochód ciężarowy (nie ma kratki) i w związku z tym: chcę go kupić, zmienić homologację na osobowy i wziąć z komisu fakturę VAT by odliczyć sobie podatek (siostra ma firmę i chcę wziąć na jej firmę)

I teraz pytanie:

1. Skoro nie ma kratki to będę musiał wszystko załatwić w uprawnionej stacji diagnostycznej i później do wydziału komunikacji?

2. Czy będę miał jakieś problemy jeżeli wezmę auto na fakturę (na siory firmę) a zarejestruje na siebie i zmienię homologację po wystawieniu faktury?

 

Serdecznie proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz zmienic z ciezarowego na osobowy

to na jakiej podstawie chcesz VAT odliczac w firmie siostry ??

zastanow sie chwile

 

btw jak ma homologacje i nie ma kratki

to ryzykujesz mandat i zabranie dowodu

 

kombinacje jakie zamierzaz moga przyneisc oplakane skutki

a oszczednosc bedzie pozorna

sama zmiana homologacji na osobowy tez kosztuje

a gdzie zrobic dowiesz sie w Swoim urzedzie komunikacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy mogę wziąć fakturę na jej firmę i odliczyć od tego VAT, czyli jeżeli tą fakturę bym wziął na nią to i na firmę muszę zarejestrować ?

 

EDIT. w tej chwili ten samochód jest na firmę jakiegoś kolesia i on jeździł tak bez tej kratki z homologacją na ciężarowy - czyli mam rozumieć, że jeździł na zasadzie "głupi ma szczęście" ?

 

Z tego co się dowiedziałem, że jeżeli nie ma kratki to mimo wszystko muszę udać się do zakładu, który ma w zakresie działalności Nr 5020A. Muszą mi wystawić f-re o treści:dokonano demontazu kratki rozdzielającej

przestrzeń ład.od pasazerskiej.Zamontowano siedzenia oraz pasy bezp.w fabrycznych

punktach mocowania.Faktura potrzebna do WK przy przerejestrowaniu poj.. a no i jeszcze badanie na stacji diagnostycznej i ze wszystkimi kwitami do wydziału kom. czy ktoś jest w stanie potwierdzić to czego się dowiedziałem ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak Ty to sobie wyobrazasz ??

kipic na firme

rejestrowac na siebie

odliczyc VAT

zmienic homologacje

sory kolego ale za takie walki to jest paragraf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak Ty to sobie wyobrazasz ??

kipic na firme

rejestrowac na siebie

odliczyc VAT

zmienic homologacje

sory kolego ale za takie walki to jest paragraf

No wlasnie dlatego pytam.

Wiec chyba kupie autko na siory firme, zmienie homologacje, i zarejestruje na nia, a pozniej najwyzej ona mi odsprzeda i zarejestruje na siebie

 

EDIT. w tej chwili ten samochód jest na firmę jakiegoś kolesia i on jeździł tak bez tej kratki z homologacją na ciężarowy - czyli mam rozumieć, że jeździł na zasadzie "głupi ma szczęście" ?

 

Z tego co się dowiedziałem, że jeżeli nie ma kratki to mimo wszystko muszę udać się do zakładu, który ma w zakresie działalności Nr 5020A. Muszą mi wystawić f-re o treści:dokonano demontazu kratki rozdzielającej

przestrzeń ład.od pasazerskiej.Zamontowano siedzenia oraz pasy bezp.w fabrycznych

punktach mocowania.Faktura potrzebna do WK przy przerejestrowaniu poj.. a no i jeszcze badanie na stacji diagnostycznej i ze wszystkimi kwitami do wydziału kom. czy ktoś jest w stanie potwierdzić to czego się dowiedziałem ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, że jeżeli nie ma kratki to mimo wszystko muszę udać się do zakładu, który ma w zakresie działalności Nr 5020A. Muszą mi wystawić f-re o treści:dokonano demontazu kratki rozdzielającej

przestrzeń ład.od pasazerskiej.Zamontowano siedzenia oraz pasy bezp.w fabrycznych

punktach mocowania.Faktura potrzebna do WK przy przerejestrowaniu poj.. a no i jeszcze badanie na stacji diagnostycznej i ze wszystkimi kwitami do wydziału kom. czy ktoś jest w stanie potwierdzić to czego się dowiedziałem ?

dokladnie tak to wyglada

 

jeździł na zasadzie "głupi ma szczęście" ?

no nie inaczej

chyba ze mial zarejestrowane auto przed obowiazkiem homologacji

ktora weszla w 1995 o ile pamietam

ja tak mialem omege kombi

i nie musiala miec kratki takiej jak teraz

 

co i jak zrobisz pamietaj zeby bylo legalnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

1. Jeżeli zmienisz homologację na osobowy to zapomnij o odliczeniu VATu od zakupu samochodu, odliczać można tylko ciężarowe.

 

2. Jeżeli siostra kupi na firmę i odliczy VAT od samochodu (ciężarowego) to przez 5 lat musi ten samochód mieć na stanie firmy w przeciwnym wypadku (np. jeżeli go sprzeda) to będzie musiała zwrócić VAT.

 

A nie prościej kupić samochód na firmę siostry, niech odliczy sobie VAT a ty ten samochód używaj tak jak gdybyś był pracownikiem jej firmy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności