Skocz do zawartości

Corsa C Z17dth


Gość ProfessionalC36

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ProfessionalC36

Witam, Panowie mam pytanie czy Corsy C 2003r produkowane na niemiecki rynek z silnikiem Z17dth 101 koni Isuzu miały Common Rail?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z17dth 101 koni Isuzu miały Common Rail?

Jeżeli masz oznaczenie silnika Z17DTH to na pewno posiadasz Common Rail

dodatkowo powinieneś mieć na klapie 1,7cdti.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ProfessionalC36

Hm własnie bo ja słyszałem tak ze chyba do 2003 czy 2004 opel pakował tam silniki isuzu które nie miały cr, a do pozniejszych modeli wsadzano tam te siniki zmodywikowane przez opla z cr. Prawda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ProfessionalC36

No to tak jak myslałem, znajomy mnie zmylił z tym ze ona napewno nie ma cr, bo wg. niego musiała by ciszej isc...

 

Mam jeszcze pewien problem z nią, nie chce robic nowego tematu wiec napisze tu.

Dzieje sie cos takiego ze w zimie musze przejechac dobre 20 km 25 km zeby wskazówka temperatury zaczeła sie wogóle ruszac do góry! W lecie jest to samo tylko ze jakies 10- 15 km trzeba czekac zeby szła do góry... Jak myslicie ? Co jest z tym, moze termostat ? Wg. mnie on bedzie chyba cały czas otwarty... i silnik grzeje długi obieg, a podobno jest tam jakies 7 litrów plyny chłodniczego wg auto daty tak jest podane no to ma co grzac... Czy to prawda ze tam bedzie tyle płynu ? Hmm ostatnio moze w pazdzierniku dałem sie do rozebrania całej obudowy z termostatem bo ciekło mi na połaczeniu tej obudowy z silnikiem to tam jest bez uszczelki tylko na silikonie zrobiłem to i nie cieknie jest ok. No ale trzeba było wlac płyn stary spusciłem na spuscie na dole chlodnicy zeszło''niby'' wszystko... A czemu niby bo gdy zaczalem dolewac nowy to wlałem go tam ino 3,5 litra... Dobra to nic trzeba było cały układ odpowietrzyc, no i czekam i czekam szedł na wolnych obrotach chyba dobre 45 min zanim wskazówka zaczeła sie dzwigac do góry... No ale odpowietrzyło sie powietrze do zbiornika wyrónawczego nie leci jest ok. Nie wiem co z tym jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi nieco ponad 6L z tego, co kojarzę. Cały Ci nie zejdzie, bo musiałbyś wymontować jeszcze pompę wody. Jeśli te objawy z długim nagrzewaniem masz również w cieplejsze dni a nie tylko te mroźne, to zapewne termostat do wymiany. Tam powinna być uszczelka a nie silikon. Jeśli jej nie było, to coś tam było wcześniej ruszane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ProfessionalC36

Nie nie tam zadnej uszczelki raczej ma nie byc chyba ze mowimy o 2 roznych miejsach :) Byłem w inter carsie po nowa to mi powiedzieli ze tam nie ma uszczelki.

http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/66/18/25/1366182510 chodzi mi o miejsce przykrecenia całej czesci a nie samej góry co jest na te 2 śroby do której wchodzi ten najgrubszy wąż którego nie ma na tym zdj tam jest uszczelka ale to całe jest na silikonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Hm własnie bo ja słyszałem tak ze chyba do 2003 czy 2004 opel pakował tam silniki isuzu które nie miały cr, a do pozniejszych modeli wsadzano tam te siniki zmodywikowane przez opla z cr. Prawda ?

Wrócę do Twojego tematu o obawy jaki masz silnik :) zerknij do dowodu i tam masz napisaną pojemność silnika pod pozycją P.1- 1686-silnik isuzu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ProfessionalC36

zbyszek670, no tak w dowodzie jest 1686 :)

 

Bogo, dzieki, przyda sie bo za jakis czas czeka mnie wymiana pompy wody bo juz czasem słychac takie łohohohoho... w lecie zadko ale teraz zima to czesto sie odzywa. Wiec albo sie łozysko zaciera i ja chyci, albo sie rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności