Skocz do zawartości

alarm-Diebstahlwarnanlage


Gość snajper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomożcie mi, bo dotychczas mnie to nie interesowało,ale mam na pokładzie przycisk alarmu: ludzik uciekający przed taką jakby falą. Poszukałem troche w internecie, w książce i jest to alarm przeciw włamaniowy. Na przycisku jest czerwona kontrolka, gdzie w innych typu ogrzewanie szyby, foteli jest pomarańczowa! Po przyciśnieciu nic się nie dzieje, dioda się niezapala. Jak ten alarm uruchomić? co trzeba zrobić? a może przycisk jest, a alarm trzeba sobie dopiero podłączać samemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Po przyciśnieciu nic się nie dzieje, dioda się niezapala. Jak ten alarm uruchomić? co trzeba zrobić? a może przycisk jest, a alarm trzeba sobie dopiero podłączać samemu?

System się włącza jak chcesz aby środek auta był niemonitorowany (np. zostawiasz psa w środku a auto zamykasz na alarm) to po włączeniu tego systemu alarm nie monitoruje środka auta a uruchamiasz w ten sposób:

zamykasz tylną klapę i silnika

naciskasz przycisk,dioda w przycisku zacznie migać

zamykasz drzwi

włączasz autoalarm, dioda zacznie świecić a po około 10 sek. system się uaktywnia bez monitorowania wnętrza, dioda będzie migać do czasu wyłączenia alarmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego, ale mało co rozumiem? co ma klapa tylnia i silnika do tego? czyli muszę je otworzyć a potem zamknąć? niepotrzebuję zadnego monitorowania wnetrza, chce tylko wiedziec jak w ogóle uruchomic alarm,np. jak zostawiam autko pod blokiem. Jestem człowiek wiekowym, wiec proszę dokladne instrukcje, jak dla dziecka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Wybacz kolego, ale mało co rozumiem?

niepotrzebuję zadnego monitorowania wnetrza,

Przecież właśnie o to pytałeś :)

pomożcie mi, bo dotychczas mnie to nie interesowało,ale mam na pokładzie przycisk alarmu: ludzik uciekający przed taką jakby falą.

A to jest właśnie przycisk aby uruchomić system bez monitorowania wnętrza samochodu.

chce tylko wiedziec jak w ogóle uruchomic alarm,np. jak zostawiam autko pod blokiem.

Jak zamkniesz samochód z pilota to ponownie naciskasz ten sam przycisk (musi być naciśnięty w przeciągu 10 sekund) i tak się uruchamia autoalarm fabryczny. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zbyszku, otworzyłem sobie szybę od kierowcy, zamknąłem autko 2x z pilota, machałem ręką, kołysałem autem ale nic mi nie grało! Może jest po prostu odłączony, nie mam pojęcia jak to sprawdzić. A może to tylko sam przycisk...Podobno muszą być jakieś czujniki na słupkach tam gdzie pasy? mam niby jakieś zaokrąglenia na dwóch słupach: dwa kołka lekko wypukłe. no ale nie wiem czy to tylko jakieś zwykłe zaślepki, czy co...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

otworzyłem sobie szybę od kierowcy, zamknąłem autko 2x z pilota, machałem ręką, kołysałem autem ale nic mi nie grało! Może jest po prostu odłączony, nie mam pojęcia jak to sprawdzić.

snajper, daj może numer VIN do tego tematu, moze się dowiesz czy fabrycznie samochód wychodził w alarm:

http://forum.opel24.com/rozkoduje-mi-ktos-vina-vt36819,1719.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to Zbyszek prawdę piszę. Aktywacja alarmu bez monitoringu wnętrza właśnie ma tak działać. Zostało to tak pomyślane żebyś mógł w samochodzie zostawić zwierzaka lub dziecko i żeby czujki ruchu we wnętrzu były wtedy nie aktywne. Dlatego właśnie machanie rękami wewnątrz i bujanie samochodem nie włączyło alarmu. W takiej sytuacji alarm powinien się włączyć dopiero po otwarciu drzwi. Jeśli chcesz to przetestować to włącz alarm uruchamiając tą opcje po czym otwórz drzwi kluczykiem (bez użycia pilota) wtedy powinien alarm się wzbudzić. Wydaje mi się że tak to działa, przynajmniej kiedyś spotkałem się z tak działającą opcją. Jeśli się mylę to z góry przepraszam za wprowadzanie w błąd i chętnie się dowiem jak to naprawdę wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no właśnie sprawdzili mi chłopaki VIN, i nic tam nie pisze o alarmie- chyba. Zaciekawił mnie tylko: system ograniczający lewy. Czy to właśnie jest ten alarm? bo jeśli nie, to niema alarmu fabrycznego, jest tylko głupi prztryczek, wstawiony dla ozdoby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czujki w środku kabiny masz?

 

Zaciekawił mnie tylko: system ograniczający lewy.

nie tylko Ciebie, na razie kilka teorii i brak 100%pewności.

Poruszane było niegdyś to zagadnienie w innych tematach

w tamtym z Vin-em bodaj również.

W pewnych linkach można znaleźć info, iż jest to błąd w tłumaczeniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności