Skocz do zawartości

Jaką temp. osiąga Twój silnik podczas jazdy?


Gość 8860

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sprawdzić czy mój wskaźnik temp. silnika działa prawidłowo bo wydaje mi się że jest za niska temperatura. Mam silnik 1.4 8V podczas jazdy na gazie i na benzynie przez 20 minut lub wiecej - temp. utrzymuje się w granicach połowy 90 stopni, nigdy nie doszło do 90 st., temp. otoczenia minus 5-8 st.C. Wskaźnik wyskalowany do 100 st.C. Czy to jest normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalna praca silnika spalinowego to około 87-95*C więc prawidłowo działający termostat taką temperaturę silnikowi powinien zapewnić.

Więc najpierw zdiagnozuj czy aby on nie jest walnięty i ewentualnie później zastanawiaj się nad poprawnym działaniem samego wskaźnika.

http://forum.opel24.com/termostat-silnika-cala-prawda-vt41862.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz sprawny termostat(na forum jest to gdzieś opisane jak to sprawdzić prostym sposobem) jeśli jest sprawny wymień czujnik temperatury koszt ok 10 zł u mnie było tak samo zawsze pokazywał do połowy w czasie jazdy a gdy jechałem w korku pokazywał poprawną temp ok 92 stopnie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.4 na gazie (II generacja dopiero co założony) po przejechaniu 10 km (w tym góra) ma ledwo ciepłą nagrzewnicę, parownik lekko ciepły, węże wodne do parownika słabo cieplne. Wygląda na objaw uszkodzonego termostatu (cały czas otwarty), pod korkiem oleju jest śmietana. Inne auto na tym odcinku co przejechałem na gaźniku parzyło mnie wszystkim w silniku i po otwarciu maski waliło ciepłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podpinam sie do tematu. Powszechnie wiadomo, ze temperatura oscyluje w granicy ok 90 st. Z moim wcześniejszym autem miałem przeboje, więc teraz jesem ostrożny, i obseruje wskazówkę temp. I tu pytanie, jaką temperatue osiągają Wasze astry w gazie? Bo moja, przy szybkiej jeżdzie podchodzi pod 100. Parę osób mówi, że astry tak mają, ale niechce mi się wierzyc. Dlatego pytam szanownych posiadaczy astry f w gazie, jakie macie temperatury podczas jazdy powyżej 90?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słyszałem że na gazie Astry się mocno grzeją, więc zgadzałoby się. Ja teraz wymieniłem termostat, za kilka dni wyjadę z garażu, po jakimś czasie będę widział jak zachowuje się temperatura motoru. Uważam że temp. 90-100 jest OK, powyżej już nie. Ponadto sam teraz ocieplam gril (wkładka) ponieważ robię krótkie trasy. Wysoka temp. parzący silnik w ręce, sprawny cały i czysty układ podciśnieniowy i jak najzimniejsze zasysane powietrze = najniższe spalanie.

 

Gaz pali się dłużej i intensywniej w komorze niż PB, więc jednocześnie w wydechach szybciej pojawia się skroplona woda stąd auta na gazie mają szybciej skordowane tłumiki. Ale auto na gazie też szybiej rozgrzewa się stąd im wyższa temp. spalania tym mniejsze spalanie ogólne na 100km, dlatego auta na gaz spalają tylko 10% gazu a nie 30% więcej od Pb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane na dwóch sprawnych termostatach i trzyma w połowie między 80 a 90 stopni.

w lato pokazuje coś koło 95 do 100stopni. silnik Z18XE Więc wszystko w porządku masz.

Śmigam na LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności