Skocz do zawartości

Słabe hamowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Tej zimy zauważyłem, że gdy samochód postoi (całą noc, czyli te 12 godzin) to przy pierwszych naciśnięciach hamulca samochód słabo hamuje. Mogę wciskać pedał do końca ale dopiero gdy "przepompuje" (nacisnę kilka razy) pedał hamowanie jest normalne.

 

Jaka może być tego przyczyna? Zima? Bo nie jestem pewien, czy tak było wcześniej.

 

Pozdrawiam,

Marcin!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Tej zimy zauważyłem, że gdy samochód postoi (całą noc, czyli te 12 godzin) to przy pierwszych naciśnięciach hamulca samochód słabo hamuje. Mogę wciskać pedał do końca ale dopiero gdy "przepompuje" (nacisnę kilka razy) pedał hamowanie jest normalne.

 

Jaka może być tego przyczyna? Zima? Bo nie jestem pewien, czy tak było wcześniej.

Wygląda na zapowietrzony układ hamowania, w pierwszej kolejności musisz odpowietrzyć hamulce. Zwracaj w jakim dziale zakładasz temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kamil_os29

Witam,

znalazłem nieco podobny temat więc tutaj się "podepnę".

 

Mam problem z hamulcami, podobnie się zaczyna, czyli jak postoi samochód kilka godzin potem skuteczność hamowania na pierwszym-lepszym skrzyżowaniu jest że tak powiem kiepska. Dzisiaj (przy +4,5st.C) pedał hamulca był nieco twardszy niż normalnie. Najdziwniejsze jest w tym,że wcale później (ani wcześniej nie podpompowuję hamulca) a przy kolejnym hamowaniu jest wszystko OK. Co może być przyczyną? płyn hamulcowy jest i nie ubywa go. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_os29

[

Też zapowietrzenie, poprzednie hamowanie robi Ci za "dopompowywanie"

hmm...tylko,że przy zapowietrzaniu prawdopodobnie pedał robi się miękki - i dlatego trzeba go "dopompować". Tak sobie szukałem w necie informacji i znalazłem podobieństwo przy 'wężykach z zaworkiem przy samym serwie'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolini506

że przy zapowietrzaniu prawdopodobnie pedał robi się miękki

Czyli rozumiemy że twój pedał hamulca jest cały czas twardy tak?? Nie napisałeś tego i stąd bierze się moja sugestia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_os29

Czyli rozumiemy że twój pedał hamulca jest cały czas twardy tak??

Tylko początkowo jest twardy, potem jak ręką odjął wszystko jest OK, co dziwne dosłownie 100 metrów mam do drugiego skrzyżowania i już tam hamując jest wszystko cacy... przepraszam jeśli coś wcześniej zagmatwałem :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolini506

A czy przy zgaszonym silniku pedał też jest twardy??

 

Może zapiekają ci się cylinderki, tłoczki i potzrebują przyhamowania aby sie rozruszać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności