Skocz do zawartości

Czy rurka w śrubie od filtra paliwa odgrywa jakąś rolę?


Gość Gumis_sx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu po zakupie mojego autka miałem taki problem że samochód jadąc bez gazu nie tyle co szarpał, ale dodawał sam sobie gazu i odpuszczał przez co jazda nie była płynna jeśli nie wciskałem pedału gazu. Stwierdziłem że filtr paliwa jest zasyfiony więc wymieniłem. Przy wymianie złamałem nadpękniętą śrubę "ta z rurką na chyba 19 lub 17klucz". Podjechałem do znajomego mechanika i dał mi taką śrubę ze stali, a nie mosiądzu i bez rurki mówiąc przy tym że bez rurki też powinno być ok. Teraz po jakichś 3-4 tygodniach od wymiany pojawiło się znów to lekkie szarpanie i nierówna jazda jeśli gaz jest niewciśnięty...

 

Tu moje pytanie czy ta rurka wlutowana w śrubę od filtra paliwa (która idzie wgłą:help: odgrywa jakąś znaczącą rolę? Czy to tylko taki wymysł inżynierów który nic nie znaczy...

 

Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Ulaaa laaa... paliwo jest tłoczone od baku do filtra paliwa i ono tam się "czyści" spływając od góry na dół. I ta rurka ma za zadanie pobierać rope "przefiltrowaną" z samego dna filtra. Inaczej może być tak że zalejesz zasyfione paliwo i pojeździsz troche i pozapychaja Ci sie wtryski czy coś z pompą sie stanie( a wtedy wieksze koszty). Ja radzę pujść na szrot, pełno stoi tam Aś, i kupić taką śrobe z rórką, albo sobie poprostu wziąść XD :help::help:

 

A co do samoczynnego dodawania gazu i odpuszczania to według mnie to linka gazu jest winna. Weź kogoś i niech ponaciska gaz i zobacz czy wszystko płynnie chodzi, tam możesz sobie nawet wyregulować pedał gazu :help: ja mialem tak że miałem luz...znaczy się wciskałem z 2 cm pedał gazu i nic sie nie działo, i musiałem podciągnąć ją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulaaa laaa... paliwo jest tłoczone od baku do filtra paliwa i ono tam się "czyści" spływając od góry na dół. I ta rurka ma za zadanie pobierać rope "przefiltrowaną" z samego dna filtra. Inaczej może być tak że zalejesz zasyfione paliwo i pojeździsz troche i pozapychaja Ci sie wtryski czy coś z pompą sie stanie( a wtedy wieksze koszty). Ja radzę pujść na szrot, pełno stoi tam Aś, i kupić taką śrobe z rórką, albo sobie poprostu wziąść XD :help::help:

 

A co do samoczynnego dodawania gazu i odpuszczania to według mnie to linka gazu jest winna. Weź kogoś i niech ponaciska gaz i zobacz czy wszystko płynnie chodzi, tam możesz sobie nawet wyregulować pedał gazu :help: ja mialem tak że miałem luz...znaczy się wciskałem z 2 cm pedał gazu i nic sie nie działo, i musiałem podciągnąć ją.

Już wymieniłem tą rurkę, co prawda silnik teraz jakby lepiej pracuje gdy jest zimny - znaczy się ma więcej siły, ale nadal w.w. objawy nie ustały.

Z tym szarpaniem to raczej nie jest wina linki bo to nie o to chodzi...

Po prostu jak w każdym dieslu można zmieniać biegi od 1 do 5 nie dodając gazu, a samochód będzie jechał równo i będzie przyspieszał... Tej równej jazdy u mnie znowu nie ma...

 

To dzieje się na zasadzie jedzie jedzie jedzie równo, odpuszcza na chwilę i znów jedzie jedzie jedzie i odpuszcza na chwilę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności