Skocz do zawartości

climatronik problem astra G


Gość teatralniak

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie mam pokrętła od nawiewu tylko przyciski. To jest wersja klimatronik.

2. Zamówiłem interfejs do Opla, jak przyślą, to podłacze sie z laptopem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na 99% podejrzewam jakąś usterke elektroniczną, bo mechanicznie chyba nic tam nie moze sie zepsuć. Chociaz nigdy nie wiadomo.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mechanicznie chyba nic tam nie moze sie zepsuć.

Może , może :D

Nie wiem jaki interfejs kupiłeś, ale wykasuj nim błędy jeśli jakieś będą to będzie wiadomo, i daj znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie wylądowałem u elektryka/diagnosty. Pomierzył to co mógł, przestawił nawiew na szybe, zeby chociaz nie parowała :/ . Silniczek od sterowania nawiewem był ok. Na swoim interfejsie nie mógł nic wiecej zdziałać, wiec za usługe nawet nic nie skasował i wysłał mnie do serwisu.

W serwisie skasowali juz 150 zł :hyhy:.

Diagnoza serwisowa jest taka: Padł moduł sterujący "klimatronik". Tzn. wszystkie jego funkcje działają, a jedynie sterowanie kierunkiem nawiewu wysyła za niskie napięcie na silnik. Zamiast 12v idzie 3V i silniczek nie przestawia strumienia nawiewu" Oczywiście z miejsca zaproponowali wymianę całego modułu :) .

 

Chodzi o taki panel http://allegro.pl/panel-sterowania-klimatronik-opel-astra-ii-g-i1410288100.html

 

Niestety cacko troche kosztuje i skoro wszystkie inne funkcje działają, to czy nie można jakoś tego naprawić. Kiedyś troche bawiłem sie lutownicą, wiec poradziłbym sobie z wymiana jakiegoś elementu. Pytanie tylko czy ktos ma schemat? Moze trzeba wymienic jakis element wykonawczy, podający napięcie na silnik, np tyrystor za 5zł i po robocie.

Pomożecie? :/

 

Chyba, że to jakaś zalakowana hybryda, w sumie to nie wiem jak ten panel wyglada z drugiej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość aras_aras

Wracam do tematu. Troche mnie nie bylo, ale problem nadal aktualny.

 

1. Potrzebuje wskazówek jak wymontowac panel sterujący klimatronik z Astry G?

2. Czy ktoś dysponuje schematem elektrycznym modułu sterującego, chodzi konkretnie o sterowanie kierunkami nawiewu.

 

Z góry dziekuje za wszelka pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności