Skocz do zawartości

Zrywany pasek klinowy, powód...


Astrowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

Mam problem z paskiem klinowym alternatora. Mianowicie:

2.5 miesiąca temu wracając do domu urwał mi się pasek klinowy, po powrocie wymieniłem u mechanika i było ok... Minął miesiąc od nowego paska i zaczął piszczeć podczas mrozów, okazało się że wogóle ten mechanik mi nie naciągnął paska i to był powód piszczenia... OK, pasek naciągnąłem było ok przez 2 tygodnie... po 2 tygodniach mi śmierdzieć w aucie spalona guma po odpaleniu zimnego auta i przy wysokich obrotach silnika... Do czasu kiedy to dziś lekko przy gazowałem i strasznie śmierdziało gumą, zgasiłem auto, odpaliłem po 30 minutach i nastąpiło zerwanie paska po około 3 miesiącach od założenia nowego.

Jaki może być powód? Czyżby był źle dobrany pasek i go ścierało? (tak powiedział mi mechanik gdy pojechałem i powiedziałem że śmierdzi gumą, zerknął i powiedział że ten pasek strasznie poharatany i pewnie się dociera bo za duży jest)... A może to wina paska po prostu jakieś "badziewie" ? A może coś z alternatorem? Dodam też że ostatnio znajomy powiedział mi że coś mi głośno chodzi silnik (chodził głośno jak był nie rozgrzany potem wracał do pierwotnego stanu).

>> Co Waszym zdaniem jest bardziej realne jako przyczyna usterki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być powód?

źle dobrany pasek

wina paska po prostu jakieś "badziewie"

coś z alternatorem

sam sobie odpowiedziałeś , a jak chcesz się upewnić to daj jakieś fotki, oznaczenia kupionego paska

 

głośno chodzi silnik (chodził głośno jak był nie rozgrzany potem wracał do pierwotnego stanu).

popychacze hydrauliczne na początek :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko było robione u mechanika i opakowania nie wziąłem...

aaa to zasadniczo zmienia postać rzeczy , a kto kupował części ??

 

Drogie takie popychacze?

to była luźna sugestia , warto ją sprawdzić przed zakupem czegokolwiek bo jeden popychacz kosztuje 30zł a jest ich 8 :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część kupował mechanik... obawiam się że to było cos co nie schodziło i poszlo dla mnie...

A tak na marginesie to można jechać autem jak jest urwany pasek? Bo jutro muszę jakoś dojechać do mechanika a mam 10 km...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności