Skocz do zawartości

Corsa C 1,2 16V 2004' - wyciek paliwa, ubytek mocy...


Gość Hamman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z Corsą C 1,2 16V Van 2004' 170 000 km.

Została kupiona ok. 2 tygodni temu do firmy. W zasadzie wszystko jest było w porządku, pozytywnie przeszła kontrole u mechanika razem z podstawowym serwisem (filtry, olej, płyny, itd). Mechanik nie miał żadnych zastrzeżeń.

 

Wczoraj pokonywała trasę ok. 80 km. Po przejechaniu ok. 60 był wyczuwalny pulsacyjny ubytek mocy, coś jakby dochodziło mało paliwa. Ale nie było to nic strasznego, po dłuższej chwili już tego nie było. Podjechałem do domu, i po 20 minutach wsiadłem w samochód, pierwsze skrzyżowanie, ruszyłem i auto przestało jechać, silnik nie dostał paliwa (było zatankowane). Zatrzymałem się i zaczęło śmierdzieć benzyną. Po otwarciu drzwi auto stało w kałuży benzyny, przejechało jeszcze jakieś 20 m, zatrzymałem się i zgasiłem auto. Przewody na nowym filtrze paliwa były dobrze zapięte. Po odpaleniu trzeba było poczekać ok. 5 sekund i robiła się fontanna - paliwo wyrzucało jakby z góry baku. Dostarczyłem auto do mechanika gdzie sprawdzili zbiornik i nic, wymienili tylko spinkę z jednego przewodu (taką jaka jest na filtrze paliwa) ale stara nie wyglądała na zniszczoną.

 

Auto odzyskało prawidłową moc, równo przyśpieszało, ogólnie miód malina. Po przejechaniu z 10 km, dziury w gazie były znowu odczuwalne, więc dmuchając na pedał gazu jakoś dotoczyłem się do domu, ale już bez wycieku paliwa.

 

Dzisiaj wstawiłem auto do serwisu, ściągnęli zbiornik i podpięli pod komputer (270 zł http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif), oczywiście nic nie wykryli, jak na złość kiedy jeździli autem żaden z mechaników włącznie z kierownikiem nic nie zauważyli. Wykonali dodatkowo pomiar ciśnienia w cylindrach, wynik:

1 cylinder - 1,0

2 cylinder - 0,8

3 cylinder - 1,0

4 cylinder - 0,8

Dodam, że w aucie jest założona instalacja gazowa sekwencyjna zakładana w ASO Opla ale na niej nie jeździ, ponieważ jest niesprawna (ale kiedyś jeździła).

 

I teraz po całej opowieści, jedno pytanie: co jest grane?

 

Czy niższe ciśnienie, może mieć wpływ na to, żeby wyrzucać paliwo ze zbiornika?

 

Z góry bardzo dziękuję wszystkim forumowiczom, za przeczytanie mojej telenoweli z życia wziętej, jeżeli nasuwa wam się coś, co może pomóc, bardzo proszę.

 

Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy Waszymi Oplami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz LPG to, to teraz silnik działa tak, że pompa cały czas pompuje paliwo, a że go silnik nie spala, zwraca do zbiornika. Ja bym stawiał, że tutaj (na przewodzie powrotu) coś jest nie tak, ale co? nie mam pojęcia - nie rozbierałem tego nigdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz LPG to, to teraz silnik działa tak, że pompa cały czas pompuje paliwo, a że go silnik nie spala, zwraca do zbiornika. Ja bym stawiał, że tutaj (na przewodzie powrotu) coś jest nie tak, ale co? nie mam pojęcia - nie rozbierałem tego nigdy.

Przecież instalację LPG ma niesprawną i jej nie włącza więc :mg:

Kompresja 0.8 troszkę mało, alei na 0.6 pracowały równo choć były nieco słabsze.

Ponowna diagnostyka i odczyt bloków pomiarowych, bez tego to wróżenie z fusów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu mam się udać do Opla i poprosić o kompletne sprawdzenie auta? Tzn. odczyt bloków pomiarowych.

 

A co do gazu to tak, na niej nie jeżdżę w ogóle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety wygląda to tak: odpalam auto po nocy i jeździ ok, nie ma problemu. Kręcę się trochę po mieście, tak, że silnik zdąży się już nagrzać. Robiłem trasy, np. 15 km. Potem przerwa ok. 3 godzin i po którymś razie znowu zaczęło go dusić. Tak, jakby dostawał trochę mniej paliwa (tzn. wyczuwam duszenie kiedy dodaję trochę więcej gazu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności