Skocz do zawartości

Rozne opony przod/tyl, zle zamienniki, co mam zrobić?


Gość Groszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowilem zalozyc nowy watek bo nigdzie nie pasowalo mi dodac moj problem.

 

Kupilem dzis Signum na oponkach letnich (zgroza) Poczytalem na forum o zamiennikach i troche mi nie pasuje wymiar moich oponek...

 

Przod: 215/50/R17

Tyl: 225/50/R17

 

Jechalo sie na tym slabo, ale mysle ze przez to ze sa to letnie a warunki wiadomo jakie...

W poniedzialek chce kupic opony zimowe i teraz mam problem bo tu:

http://www.samochody.mojeauto.pl/opel/opony/opel_signum.html

wyczytalem ze nie powinno sie miec 225/50 tylko 225/45...

 

Czy musze zmienic tez te letnie, bo maja zle wymiary??

Jakie opony polecacie na zime? (bardziej mi chodzi o wymiary niz konkretny model)

Czy to ze mam rozne wymiary z przodu i z tylu to duzy blad?

 

Dzieki! i prosze o wyrozumialosc :mg:

 

zmieniłem czcionkę w tytule/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Kupilem dzis Signum na oponkach letnich (zgroza) Poczytalem na forum o zamiennikach i troche mi nie pasuje wymiar moich oponek...

 

Tylko że nie do każdego silnika pasują te rozmiary opon a nie podałeś jaki masz silnik :mg:

Przod: 215/50/R17

Tyl: 225/50/R17

rozmiary na felgę 17" tj.215/50R17 i 225/45R17

Jakie opony polecacie na zime? (bardziej mi chodzi o wymiary niz konkretny model)

To zależy już od Ciebie czy planujesz kupić też felgi czy tylko same opony cię interesują.

Czy musze zmienic tez te letnie, bo maja zle wymiary??

Jakie opony polecacie na zime? (bardziej mi chodzi o wymiary niz konkretny model)

Czy to ze mam rozne wymiary z przodu i z tylu to duzy blad?

Układ ESP a rozmiary opon-układ ten odpowiada za stabilizacje toru jazdy na zakręcie a układ oblicza sobie prędkość obrotową poszczególnych kół i jak będziesz miał zbyt dużą różnicę układ błędnie może to odczytać i może dohamowywać odpowiednie koło ale o tym przekonasz się zimą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony polecacie na zime?

... jak chyba wiesz - zaleca sie węższe na zimę - jak dla Twojego signum 205 lub nawet 195 ...

... poszukaj zamiennika dla swojej nominalnej opony ... następny plus - będą tańsze od 225 :mg:http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Czy musze zmienic tez te letnie, bo maja zle wymiary??

... no trochę szkoda... sprawdź jakie są różnice miedzy tymi oponami i jeździj ... w/g mnie dużo nie będą oszukiwać ... reszta jak pisze Zbyszko ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony polecacie na zime?

... jak chyba wiesz - zaleca sie węższe na zimę - jak dla Twojego signum 205 lub nawet 195 ...

... poszukaj zamiennika dla swojej nominalnej opony ... następny plus - będą tańsze od 225 :mg:http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Co do tego to w tej chwili opinie są podzielone i różni fachowcy różnie o tym mówią.

Ja latem jeżdżę na 215x50 R17 a zimą 215x55 R16 i mam tylko 0,61% różnicy w średnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinie są podzielone

... fizyki nie oszukasz ...

... na ubitym śniegu(tu najlepiej zachowują się ,,zimówki'') ważny jest nacisk na cm2 ... im większy tym lepiej - tylko przez zmniejszenie powierzchni styku opony z podłożem można to zmienić ...

różni fachowcy różnie o tym mówią.

... opłacani przez producentów opon będą chcieć sprzedać jak największe i najdroższe ... więc polecają szerokie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności