Skocz do zawartości

Piszczące hamulce ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam lekki problem a w zasadzie drażniący troszke. otoz nie dawno wymienilem klocki + tarcze (bodajze w listopadzie) i dopiero od jakichs 3dni klocki zaczely mi piszczec przy hamowaniu ? Jest jakies rozwiazanie tego problemu ? Drazni mnie to piszczy jak stary rupiec :mg:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że masz dobre markowe klocki bo jeżeli nie to powodem pisków może być słaba jakość klocków. Jeżeli klocki są OK to proponuję byś rozebrał, przesmarował prowadnice smarem dedykowanym na prowadnice zacisków i złożył na nowo, możesz też sprawdzić czy tłoczek chodzi prawidłowo, bo może się zapieka i stąd te piski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że masz dobre markowe klocki bo jeżeli nie to powodem pisków może być słaba jakość klocków. Jeżeli klocki są OK to proponuję byś rozebrał, przesmarował prowadnice smarem dedykowanym na prowadnice zacisków i złożył na nowo, możesz też sprawdzić czy tłoczek chodzi prawidłowo, bo może się zapieka i stąd te piski.

Jak zamawiali mi w warsztacie to mowilem im ze maja byc klocki z gornej polki - nie najdrozsze ale w skali od 1-5 to prosilem o 4 :mg: Wiec powinny byc dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli wsadzili ci pewnie jakies tanizny, a policzyli jak za markowe. Nie raz juz takie historie slyszalem od ludzi. Ostatnio slyszalem jak jednemu kolesiowi piszczaly ponoc oryginalne klocki w iveco. Jak wymienial po jakims czasie okazlo sie,ze w warsztacie wlozyli mu jakies "NO NAME". A placil za oryginaly.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest w tym drażniącego. U mnie tak piszcza ze wszyscy wiedza ze dojezdzam do skrzyzowania. Wzbudzam wieksze zainteresowanie ludzi niż nie jeden odpicowany mersio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony dodam tylko że w obecnych warunkach, opadach deszczu, snięg i przymrozki. Na tarczach osadza (tu nie będę ściemniał bo nei wiem dokładnie co) i to powoduje piszczenie.

Ja tak mam, ale po chwili problem ustaje.

dodano

Darius G, ile płaciłeś na komplet tarcz ? wentylowane, czy nie ? Ile klocki albo ile robocizna ?

scaliłem posty/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co jest w tym drażniącego. U mnie tak piszcza ze wszyscy wiedza ze dojezdzam do skrzyzowania. Wzbudzam wieksze zainteresowanie ludzi niż nie jeden odpicowany mersio.

Dokładnie. U mnie zdiagnozowali w grudniu że na oko klocki powinny wystarczyć na 10 tys km... ja piszczenie też mam ale głownie przy bardzo długim hamowaniu i w efekcie końcowym lub przy pierwszym hamowaniu po nocy :x

 

P.S - Darius G. jesteś z tej samej mieściny co ja ?? Zapraszam na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności