Skocz do zawartości

1.8 16V jak się rozgrzeje to gaśnie , i nie odpala


Gość fiukis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim autem Opel Vectra 1.8 16v 2000r. Auto po nocce na zimnego odpala normalnie chodzi chwile czasami 2 min, czasami 10 min i gaśnie. Zauważyłem wtedy że nie ma iskry, pompa nie podaje paliwa, zaznaczam że zostało sprawdzony czujnik położenia wału na nowy i sytuacja w dalszym ciągu sie powtarza prosze o pomoc. Forum całe zostało przezemnie przejżane lecz niezdołałem znalesć odpowiedzi na mój problem. Samochód posiada instalacje gazową sekwencyjną i robi tak samo.Czsami jak zgaśnie odpali normalnie ale na krótki okres około 1 min i wtedy znowu niechce odpalić. Dziękuje z góry za wszelka pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/klopot-z-vektra-b-po-rozgrzniu-silnika-gasnie-vt29218.htm?highlight=ga%B6%2A+rozgrz%2A

Moze tu cos znajdziesz,

kontrolka zapala się jakas?

I nie przesadzaj z tym

Forum całe zostało przezemnie przejżane

bo widzę, ze mało szukałeś :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeprowadziłem diagnostyke komputerową i podczas odpalenia wyskoczył błąd 1650 (Lampka kontrolna układu), nie szło go skasować, auto chodziło jakieś 10 min poczym zgasło i wyskoczyła duża lista błedów takich jak:

1130 - sonda

0302 - Zapłon cylindra 2 - wypadanie zapłonów

0335 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego "A"

0134 - Regulacja poza zakresem /'brak sygnału sondy ? l

0303 - Zapłon cylindra 3 - wypadanie zapłonów

1612 - Sygnał IMMO zły lub brak

1613 - Sygnał IMMO zły lub brak

 

Wykasowałem te błedy poczym odpaliłem go ponownie po jakiś 3 minutach zgasł znowu i niemogłem już go ponownie odpalića błedy były spowrotem te same.

Jakie macie propozycje co do pomocy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystkie błędy mogą ci unieruchomić silnik najpierw zrób:

0335 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego "A"

0302 - Zapłon cylindra 2 - wypadanie zapłonów

0303 - Zapłon cylindra 3 - wypadanie zapłonów

A co do sondy to sprawdz najpierw napięcie na sondzie a i zobacz czy kolektor wydechowy niejest pęknięty bo jak łapie obce powietrze to też będzie ci wyrzucać błąd 1130 - sonda

te pierwsze 3 błędy mogą ci na 100 % unieruchamiać silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności