Skocz do zawartości

Astra F dziwne zachowanie hamulców


Gość lookaszpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

 

mam pewien problem z hamulcami w mojej Asterce i może Wam uda się coś pomóc w tym temacie. Pół roku temu wymieniałem tarcze wraz z klockami. Po wymianie hamulec generalnie był miękki, ale dobrze hamował. Niestety po około 3 miesiącach (gdy samochód stał 2 tygodnie w garazu) odczułem, że hamulec nie działa zbyt dobrze. Wygląda to tak, że do połowy jest miękki, a później już jest bardzo twardy. Po nocy przez kilka minut hamulec jest bardzo skuteczny (przed dotarciem do twardej części osiągam zablokowanie kół i pisk opon). Niestety po kilku minutach jazdy muszę się bardzo wysilić, aby zahamować "z piskiem". Z takich rzeczy, które jeszcze zauważyłem to fakt, że najczęsciej przy hamowaniu ulega zablokowaniu prawe koło - prawe koło już zablokowane przez hamulec, a lewe jeszcze nie.

Czy macie pomysł co to może być, ewentualnie od czego powinienem zacząć sprawdzanie tej usterki? Co do modelu to jest to Astra 1.4 16V rocznik '97

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno zaraz padnie: "odpowietrz"

 

a ja wywrotnie powiem: zerknij na tłoczki w tylnych hamulcach. ja miałem podobnie jak mi zdychał lewy...

może to tylko to...

 

Z resztą jak się weźmiesz za odpowietrzanie, to i tak pooglądasz sobie tłoczki :urodziny: :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

themarvin, themarvin, Czesc Witam. Jak sie odpowietrza tloki?

 

Czy jesli ulecialo troche plynu z tloka, to uzupelnia sie to jakos? Czy on potem bedzie czerpac niedobor ze zbiornika wyrownawczego plynu hamulcowego?

 

 

Dzieki pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno zaraz padnie: "odpowietrz"

 

a ja wywrotnie powiem: zerknij na tłoczki w tylnych hamulcach. ja miałem podobnie jak mi zdychał lewy...

może to tylko to...

 

Z resztą jak się weźmiesz za odpowietrzanie, to i tak pooglądasz sobie tłoczki :) :)

Tłoczki wymieniałem rok temu, nie wydaje mi się, żeby to było to. Czy masz jeszcze jakieś propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ragged13,

 

Skoro pytasz, to nie odpowietrzaj sam :) lepiej z tym gdzieś podjedź... :)

A co do pytania, to jeśli powiedzmy jednym tłoczkiem Ci ucieka płyn, to tak możesz nawet "wyzerować" zbiorniczek przez ten jeden tłoczek :)

Ja tak właśnie miałem. tłoczek przeciekał, 2 dni i pół zbiorniczka nie ma :)

 

lookaszpl, ale płynu Ci nie ubywa, tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no to nie wiem...

 

Jeszcze mi chodzi po głowie regulator siły hamowania.. ale to tylko gdybanie i spekulacje.

 

Może ktoś jeszcze się wypowie i pomoże Ci bardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi po głowie regulator siły hamowania

... o których hamulcach mowa :beer:;)

... z opisu lookaszpl chodzi chyba o przód a korektor(nie regulator) jest do tylnych hamulców ...

muszę się bardzo wysilić, aby zahamować "z piskiem"

... bo może wspomaganie pada ...

... sprawdź stan klocków i tarcz - sprawdź też czy cylinderki lekko chodzą ... być może ten ,,nie hamujący'' jest zapieczony ...

Jak sie odpowietrza tloki?

 

... odpowietrza się układ ...

... sposób odpowietrzania masz opisany w każdej książce o tematyce motoryzacyjnej - np. ,,sam naprawiam AF'' ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ragged13,

 

Skoro pytasz, to nie odpowietrzaj sam :beer: lepiej z tym gdzieś podjedź... :)

A co do pytania, to jeśli powiedzmy jednym tłoczkiem Ci ucieka płyn, to tak możesz nawet "wyzerować" zbiorniczek przez ten jeden tłoczek ;)

Ja tak właśnie miałem. tłoczek przeciekał, 2 dni i pół zbiorniczka nie ma :)

 

lookaszpl, ale płynu Ci nie ubywa, tak?

 

 

Odpowietrzenie chyba nie jest takie trudne?

Znalazlem poradnik jak to sie robi, ale w poradniku zapomniano podac gdzie znajduja sie odpowietrzniki.

 

Ps. Mi plyn nie wycieka. Zajrzalem pod gume cylinderka z ciekawosci i pocieklo. Tylko dlatego zobaczylem zielony plyn.

 

Czy ten plyn, wyciek uzupelniany jest przez zbiorniczek wyrownawczy plynu hamulcowego? Kolor pod maska jest jasny, ten w cylinderku zielony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniano podac gdzie znajduja sie odpowietrzniki.

... jesli poradnik nie był do konkretnego modelu - nic dziwnego ...

... odpowietrzniki znajdziesz przy cylinderku lub w zacisku ... jesli wiesz jak wygląda odpowietrznik to go znajdziesz .... ;):)

Odpowietrzenie chyba nie jest takie trudne

... ale wymaga dwóch osób ...

Zajrzalem pod gume cylinderka z ciekawosci i pocieklo

... jak bedziesz tak wszędzie grzebał - bedziesz tu stałym klientem, któremu bez przerwy coś się psuje ... trzymaj łapki w kieszeniach, albo browara sobie kup ... :beer:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności