Skocz do zawartości

Felgi 14 corsa b-czy pasują?


Gość zajaccc.kuba

Rekomendowane odpowiedzi

przy 7j feldze (sam taką mam) najlepsze jest et 45-42 wszystko mieści się co prawda na milimetry ale nie trze ani o amory anie nie wystaje. Przy 7j i et 50-47 felga trze o amor. Bez poszerzania auta felgi szerszej niż 7j do corsy nie wpakujesz żeby było to estetyczne legalne i miało ręce i nogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucze Panowie sam teraz nie wiem czy pchać się z taką moją nie wiedzą w alufelgi.

 

 

Przy tych felgach dostałem odpowiedź od sprzedawcy że będą pasować ale gdy założę dystanse :

 

http://allegro.pl/felgi-chrom-14-et-38-4x100-reno-clio-vw-i1423447645.html#gallery

 

Z tym że tu koszty idą w górę zapewne o około 150 -200 zł za same dystanse.

 

Sam jestem w kropce i w końcu chyba zakupię 13" i nie będę miał problemu :

 

http://moto.allegro.pl/kola-felgi-aluminiowe-opel-corsa-b-13-4x100-platin-i1411200400.html#gallery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie pierwszych felg jeśli et tych felg to -38 ;O to dystanse licz po 100-150 zł sztuka żeby wpasować je do corsy :drunk: śruby do tego wtedy chyba będziesz robił na zamówienie a co do bezpieczeństwa jazdy się nie wypowiadam.

 

Bez względu na to czy kupisz 13-14-15-16 cali felgę et i tak odgrywa tu ważną rolę :beer: o tym pisałem wcześniej. Ja osobiście bym bez informacji odnośnie et tych felg 13" nie kupił bo sam opis felg z corsy b gwarancji nie daje ci żadnej.

 

Sprawa doboru felg jest prostsza niż ci się wydaje, tylko ty sam niepotrzebnie ją sobie komplikujesz chcąc jakiś stworzyć poradnik doboru felg w pigułce.

 

napiszę to najprościej jak umiem.

1. Jeśli chodzi o et bez względu na to czy auto masz obniżone czy nie żeby wpasować felgę bez konieczności poszerzania auta felgę między 13-15 cali o szerokości miedzy 5-6 cali wpasujesz mając et z przedziału 38-49 wpasujesz na pewno.

a) sprawa się komplikuje przy szerszej feldze 6,5-7 cali wtedy przedział et musisz zawęzić 39-45 i wszystko powinno być ok

porada: przy seryjnym zawiasie felga większa niż 14" cali wygląda śmiesznie dlatego jeśli nie masz i nie planujesz obniżać auta nie kupuj większej felgi niż 14".

2. Przy feldze 13-14" i seryjnym zawiasie możesz założyć oponę mniej więcej do wysokości profilu 65 przy szerokościach między 165-195 i wtedy powinno być ok

a) co do tego jaka opona na daną felgę przy aucie na glebie za dużo byłoby się rozpisywać dlatego takie przypadki rozpatruje się indywidualnie.

3. Przy seryjnym zawieszeniu nie ma żadnego problemu z dopasowaniem felg wg powyższych wytycznych. Problemy zaczynają się gdy auto zostaje obniżone ponieważ każde auto inaczej siada i u jednego przy -60 z przodu 15" 7j na oponie 195/50 się mieści na milimetry lub przyciera a u drugiego będzie jeszcze sporo luzu w nadkolu.

 

Prościej i czytelniej już chyba nie potrafię ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

a ile w milimetrach będzie wystawac opona na zewnątrz jak będzie et29 i 5/5 cali opona 165

Podaj jakie masz teraz zamontowane felgi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et 29 a et 49 jaka jest różnica w mm ile poszerzy samochód opony takie same jak na et 49 z tym że te z et 49 5 cali a et 29 5.5 cali obie r13

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

et 29 a et 49 jaka jest różnica w mm ile poszerzy samochód opony takie same jak na et 49 z tym że te z et 49 5 cali a et 29 5.5 cali obie r13

Felga wyjdzie na zewnątrz o 14 mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności