Skocz do zawartości

gaśnie silnik Vectra C


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie.

Mam problem natury technicznej ze swoim samochodem.

Problem przejawia się tak: w czasie jazdy na luzie (lub np. postoju na światłach) silnik zamiast utrzymywać swoje obroty jałowe gaśnie. Czasem uda się go odpalić kluczykiem -prawie zawsze -na pych. Problem polega na tym że taka sytuacja występuje "od czasu do czasu". Np dziś na dystansie przejechanych 650km wystąpiła 3-4 razy, jadąc samochodem z zasprzęglonym silnikiem można przewidzieć wystąpienie takiej sytuacji gdy przy minimalnym wciśnięciu pedału gazu autko zaczyna robić kangurka -no może trochę przesadzam, ale w każdym razie szarpie -i to nawet na biegu 3, 4 i 5.

Jeśli udaje się wrzucić luz i nie zgaśnie -jest oki -utrzymuje bieg jałowy i po wyłączeniu zapłonu da się zapalić kluczykiem. Jeśli zgaśnie na luzie -jest problem z zapaleniem kluczykiem -trzeba raczej na pych. Jeśli dojeżdżając do świateł na których muszę się zatrzymać wiem że mi zaraz zgaśnie -muszę dodawać obratów pedałem gazu -jakoś się da utrzymać silnik na chodzie -choć nie zawsze.

Jeśli przy zgaśnięciu samoistnym uda się odpalić kluczykiem -na początku jest dziwny dźwięk -jakby ktoś przytykał rurę wydechową, jednak przeważnie kończy się to rozładowaniem akumulatora - lipa.

Autko OPEL VECTRA C silnik benzynowy 1.6.

Proszę o pomoc.

Wiktor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
WikS, o kurde mam nadzieje że się mylę....naprawdę odpalasz auto na pych?? przecież to się może zakończyć generalnym remontem :shock: Czy coś robiłeś albo ktoś coś robił zanim te objawy wystąpiły??Nie masz wrażenia że auto ma mniej mocy itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedź,

wyobraź sobie sytuację: jedziesz z żonką przez całą Polskę -IV RP innymi słowy, i okazuje się że Twój wspaniały jedyny niezawodny Opel mówi: dość -robimy sobie przerwę. Co robisz?

Bo ja właśnie starając się go uruchomić -z powodzeniem- zrobiłem to po prostu na pych. Nie mam świadomości motoryzacyjnej i nie wiem czym mogło by się to zakończyć. Mam natomiast wielgaśny dyskomfort że prawie nowy (kupiłem w salonie w 2004r) samochód tak się zachowuje. W przydrożnym warsztacie -gość podłączył mi TECHa i napisało mu coś o nieprawidłowej recyrkulacji spalin -przedmuchał/przeczyścił recyrkulator i autko pojechało dalej - z klucza, ale za 150km było to samo -zgasł no i znów na pych. Poradźcie co robić. Normalnie działa a sytuacje gaśnięcia silnika na luzie zdarzają mu się od czasu do czasu -szczególnie przy dłuższej jeździe. Czy przyczyną może być uszkodzenie układu recyrkulacji spalin?

Pomocy.

Pozdrawiam.

Wiktor

 

[ Dodano: Pią Lip 06, 2007 23:12 ]

Mniej mocy -raczej nie. Objawy występowały już od jakiegoś czasu bardzo sparadycznie, ale teraz się nasiliły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
WikS, bo pewnie masz EGR do wymiany lub do zaślepienia.....wpisz w opcji "szukaj" słowo EGR i się wszystkiego dowiesz....bo widocznie czyszczenie nie pomogło.Swoją drogą współczuje Ci...."młode" autko i takie historie....no ale swoją drogą dziwie się że do viki c wkładano 1.6 16v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, wykręciłem EGR, oczyściłem go CX-80 z nagaru (tłoczek lśni pięknie) problem tylko w tym iż nie można go poruszyć. Doczytałem się że jest przesuwany elektromagnetycznie a więc chyba powinien pod wpływem nacisku palca przesuwać się -a on ani drgnie! Czy to znaczy że np. się zapiekł? Po zamontowaniu autko odpala normalnie, obroty jałowe pierw 1000 potem ok. 650 -czyli norma, jeździ i nie gaśnie na luzie. Nic nie rozumiem.

Pomocy!!! WikS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witaj, inne EGR mogę pooglądać tylko na obrazkach w internecie...

Zastanawiam się czy w takim EGR sterowanym elektromagnesem grzybek powinien dać się wcisnąć paluchem? Bo mój się nie da...

Pozdrawiam, WikS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
WikS, podjedź do hurtowni i niech ci pokażą.....albo do aso....za odpowiedź raczej kasy nie będą chcieli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności