Skocz do zawartości

astra 1.7 XDTL-pompa?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam, szukam pomocy :shock:

 

Mam problem moja astra czasem lapie blad engine managment zwlasza przy malym stanie paliwa, oraz gdy jedzie sie pod gorke,...

razem z ta lampka automatyczne silnik traci moc i jedzie ' ledwo ledwo" po jakim czasie gdy lampka zgasnie wszytko wraca do normy,..

Dwa miesiace to mialem przy kazdy podjezdzie po jedna gorke ale potem zniklo - ustawili mi rozdzad w salonie opla. myslalem ze to to byl problem, ale dzis znow to samo ten sam schemat , jazda pod gorke a tu nagle lampa engine managment auto zwalnia, da sie jechac ale ledwo ledwo po zjezdzie z gorki jeszcze swieci,... za chwile znika,... i wszytko wraca do normy,...

 

jakas podpowiedz? czy to napewno pompa? cala trzeba wymienic? ile to kosztuje? nowa czy uzywana?

 

 

dziekuje bardzo z gory za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Słuchaj mam ten sam problem :shock:)))))) identyczne objawy :D komputer mi wskazuje na błąd p1220 masz tutaj pełny opis tego błędu

 

To wszystko co moze byc tego powodem ale najpierw sprawdz czy dokładnie ten błąd ci wybija

 

 

P1220 wadliwe dzialanie ukladu krytycznego1-procedura-sprawdz paliwo polonczenie wezy stan filtra paliwa, polonczenie wszystkich przewodów paliwowych i dolotowych powietrza

 

 

Ważne:

 

Układ paliwowy jest bardzo wrażliwy. Prace należy wykonywać z zachowaniem dużej czystości i ostrożności. Powietrze w układzie paliwowym może spowodować uszkodzenia pompy paliwowej. Z tego powodu nie wolno dopuścić do całkowitego opróżnienia zbiornika paliwa.

 

Kontrola zawartości prawidłowego rodzaju paliwa w zbiorniku

Sprawdź czy nie ma przecieków w odnośnym systemie

Sprawdź podłączone przewody i rurki pod kątem przełamań, uszkodzeń, itd.

Punkty pęknięcia / ślady przetarcia na przewodach paliwowych lub wtryskowych

Kontrola złączy przewodów paliwowych (szybkozłącza).

Kontrola wycieków w przewodach olejowych.

Kontrola stanu mocowań trójnikowych.

Kontrola uszczelek przewodów paliwowych wlotowych i powrotnych przy pompie wtryskowej.

(używać wyłącznie uszczelek zatwierdzonych przez producenta pojazdu)

Kontrola siły dokręcenia pustych śrub.

Kontrola poprawności mocowania złączy i uszczelnień

Kontrola filtra paliwa

Zatkanie, wycieki, powietrze lub woda w systemie paliwowym

Wskazówka:

 

Odpowietrzyć układ paliwowy za pomocą KM-948 i odpowiednich reduktorów.

 

 

Gdy zostanie rozpoznany kod usterki P1220-1-:

oraz/lub

Gdy zostanie rozpoznany kod usterki P1345-1-:

Włącz silnik

Porównać poniższe parametry listy danych:

Prędkość pompy

&

Prędkość silnika

Wskazówka:

 

Porównaj parametry listy danych z całym osiągalnym zakresem prędkości obrotowej silnika.

 

 

Czy obroty pompy równe są połowie obrotów silnika?

 

 

Kontrola zmniejszania się ciśnienia w prowadnicach poprzecznych.

Odłącz przewód od:

Zawór wtryskowy prowadnicy poprzecznej

Nieszczelny przewód olejowy

Podłączyć pompę podciśnieniową MKM-667 (strona elementu składowego) do:

Zawór wtryskowy prowadnicy poprzecznej

Użyć pompy podciśnieniowej MKM-667 do wytworzenia podciśnienia w zakresie -30 KPa ( -0,3 bar) a -70 KPa ( -0,7 bar).

Dokonać pomiaru przy prowadnicach poprzecznych.

 

 

 

Nieszczelności układu paliwowego

lub

 

Uszkodzone części składowe:

Zawór wtryskowy prowadnicy poprzecznej

lub

Dysze wtryskowe

 

tak opisuje to opel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hm z tym ukladem paliwowy ,...

 

nie wiem jak kod bledu mi pokazuje bo pewnie wcisnal mi jakis kit z pompa/ ze to trzeba zmnieic,.... tak jest w Anglii,... wiem ze to lipa.

 

robilem cos sam

 

Auto dostalem gdy nie jezdzilo,... objawy - po prostu nie wsytartuje

 

szukajac sprawdzajac wtryski przewody wysokiego cisnienia, i nic paliwo dochodz wszytko jest szczelne itd , nie pozaginanle,... dalej nic,

i szczesliwy trafem podnioslem tyl samochody w gore i odpalil, dajac w dol juz sie nie udawalo,

 

stwierdzilem wtedy ze grodzie w zbiorniku sa zalamane lub uszkodzone i trzeba wynienic lub utrzymywac stan wysoki w baku, jezdzil kilka dni

znow gdzies stanal gosciowi, wteszcie mi go sprzedali za cale 1000 funta, bo zgubili kluczyk/imobilajzer - nie dalo sie odpalic

 

znalazlem kluczy i sie udalo

jezdzil chwile, i potem zapalal spoko ale jak dawales mu po"garach " tak jakby mial odciecie przy 3 tysiacach obr.

 

wreszcie stanal i kalplica - wymieniliem bak przewody filtr - wszytko do pompy,...

i nic,...

az tu nagle kumpel odkrecil od pomy wtryskowej przewod paliwowy wchodzacy - tak odpowiadal bo mnie wtedy nie bylo i tam jest jakby taki zawor zwrotny kuleczka w srobie wiesz o czy mowie. poruszal tym zakrecil i spoko

dziala bez zazutu,... po jakims czasie znow mial obiawy jak teraz pod gorke i engine managment zaswiecal sie na chwile

probowalem kupic tylko ta srobe - zawor zwrotny ale nie mozna osobno

a nie dosc tego spoecjalisci mowili ze to i tak cala pompa siedzi - ale bez sensu wydac 1500 funta nowa salo/ lub regerowana - 600 funta chca

 

zreszta juz nie wiem - to chyba pechowy sam :shock:

 

pozdrawiam -

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

az tu nagle kumpel odkrecil od pomy wtryskowej przewod paliwowy wchodzacy - tak odpowiadal bo mnie wtedy nie bylo i tam jest jakby taki zawor zwrotny kuleczka w srobie wiesz o czy mowie. poruszal tym zakrecil i spoko

dziala bez zazutu,... po jakims czasie znow mial obiawy jak teraz pod gorke i engine managment zaswiecal sie na chwile

probowalem kupic tylko ta srobe - zawor zwrotny ale nie mozna osobno

a nie dosc tego spoecjalisci mowili ze to i tak cala pompa siedzi

Ten zawór można dokupić - przynajmniej w Polsce (ktoś podawał orientacyjny koszt 50-90zł ,ceny jednak nie jestem w tej chwili stwierdzić)

Mogę natomiast napisać ,że podobnie będzie spełniało funkcję coś takiego http://moto.allegro.pl/item210598119_zawor_zwrotny_paliwa_rozne_rozmiary.html (odpowiedni przekrój) lub http://moto.allegro.pl/item213224863_reczna_przeplywowa_pompka_paliwa_do_diesla_fi_8.html ,należy to zamontować na przewodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności