Skocz do zawartości

Co z tą temperaturą???


Gość arturroo123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arturroo123

Przeczytałem chyba już wszystkie posty..i jakoś nie znalazłem 100proc rozwiazania. a więc vectra C 2007 1,9 150km, jadę jakieś 15 km wskazówka na dole , nie drgnie 20 km ciepło w srodku wskazówka na 70 stopni i nawet jak jadę dług0 np 2 godziny to jest 78 jak stanę na postoju spadek ponizej 70 nigdy nie ma 88 jak w instrukcji, a w astrze H, fajnie cieplutko po 10 min jazdy silnik 1,7cdti 101 km temperatura 90-92 c

czy vectra tak ma :lol:

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wynika, że termostat się kończy. Przy dobrym termostacie w dieslu opla (ja mam 2.0 dti) temperatura na zewnątrz minus 15 nagrzewa się do 89 - 90 stopni po przejechaniu około 15 - 20 km. Wystarczy jednak, że stanę temperatura opada - to normalne. Gotowe rzwiązanie to wymiana termostatu. Nic nikt więcej nie wymyśli. Vectra tak nie ma, termostaty w zależności od firmy otwierają się od 85-93 stopni. Jeżli twój płyn nie osiąga przynajmniej 85 stopni jeździsz na niedogrzanym silniku i go zarzynasz dzień po dniu, marnujesz rónież on. Koniec kropka. Wymiana termostatu.

Nie wiem jaki tam masz termostat, jeżeli tylko jest możliwość to załatw to najniższym kosztem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Nie wiem jaki tam masz termostat, jeżeli tylko jest możliwość to załatw to najniższym kosztem.

Nie da się tego załatwić najniższym kosztem, w tych silnikach termostat jest razem z obudową i czujnikiem temperatury-koszt to około 250-260 zeta.

a więc vectra C 2007 1,9 150km, jadę jakieś 15 km wskazówka na dole , nie drgnie 20 km ciepło w srodku wskazówka na 70 stopni i nawet jak jadę dług0 np 2 godziny to jest 78 jak stanę na postoju spadek ponizej 70 nigdy nie ma 88 jak w instrukcji,

Przerabiałem to u siebie-po wymianie termostatu temperatura jest w granicach 86*.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie...termostat.

 

a tak na chlopski rozum, opadanie temp. na postoju ale warunek-wlaczone ogrzewanie(dmuchawa)

moze miec to miejsce poniewaz tepm. otoczenia jest niska lub bardzo niska np. 0* i ponizej

silnik nie spala tyle paliwa zeby przy wlaczonej dmuchawie utrzymac stala temp. nawet przy sprawnym termostacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturroo123

Panowie sprawdziłem pewną sprawę, a więc.... po przejechaniu 10 km leci ciepłe powietrze do środka temperatura 60 c, zatrzymałem się sprawdzam rury od chłodnicy i są zimne , a rurki od nagrzewnicy ciepłe...hmmmm czyli wydaje się że termostat sprawny bo gdyby był zwalony i odmykał się przy niskiej temperaturze to rury od chłodnicy byłyby ciepłe czy nie?:urodziny:? może to wskaźnik uwalony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem walnięty termostat podjechałem do serwisu, za darmo facet zmierzył temp czujnikiem laserowym i wtedy wszystko jasne. PRoponuję zrobić to samo. Umieszcza tylko promień na różnych elementach samochodu i pokazuje temp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturroo123

Panowie , widzę że problem jest dość rozległy i powszechny ale w jaki sposób sprawdzić termostat bez wyciągania i np: gotowania w czajniku , tak na zdrowy rozum jak jest ciągły obieg to strona nagrzewnicy będzie ciepła, i chłodnica będzie ciepła(podobna temperatura)..przynajmniej jej odejścia?

pozdrawiam :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności