Skocz do zawartości

naprawa elektrycznie składanych lusterek Vectra C


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.11.2016 o 10:08, Tomispeed napisał:

W przypadku złożenia lusterka ręcznie nie trafia na swój punkt i ma luz trzeba na siłę z wyczuciem ustawić je na właściwą pozycję wówczas wskoczy , w lusterkach elektronika kontroluje lusterko jego pozycję jak wykryje błąd przestaje podawać prąd na lusterko po poprawnym ustawieniu lusterka w celu skasowania błędu trzeba ponownie ustawić kluczyk na zapłon na chwilę wówczas ponownie jest sprawdzane lusterko i działa do ponownego błędu ,u mnie nie działało bo czujnik najprawdopodobniej coś się zwalił , czujnik znajduje się w silniczku sterującym na spodzie wystarczyło rozpiąć kostkę reset kluczyk-zapłon i wszystko działa :)

@Tomispeed dzięki, mam ten problem od lat.

 

Chciałem tylko doprecyzować jak "samodzielnie" bez rozbierania lusterka można je prawidłowo otworzyć, żeby nie miało luzów. Do tej pory, żeby zrobić to prawidłowo musiałem prosić elektryka o wymuszenie otwarcia lusterek komputerem. Pisałeś, że trzeba je z wyczuciem i na siłę ustawić na prawidłową pozycję. Czy ono wtedy będzie "sztywno" czy będzie mieć luzy? Wczoraj znowu dość przypadkiem przytrzymałem przycisk zamknięcia samochodu na pilocie i lusterka się złożyły. Oczywiście wadliwe prawe już się nie otworzyło po otwarciu samochodu (ani nie reaguje na przycisk). Mogę je otworzyć "na siłę" ale ono nigdy nie jest stabilne wtedy, ma jakieś drobne luzy w pozycji otwartej.

 

Wadliwy jak pisano wielokrotnie jest sam czujnik położenia lusterka najprawdopodobniej i to co trzeba wymienić w lusterku, to silniczek/czujnik. ale szczerze mówiąc elektryk, u którego zwykle serwisuje auto nie chciał tego naprawiać tylko wymieniać całe lusterko. Ewentualnie mogę zamówić nowe prawe lusterko i podmienić mu obudowę na tą już pomalowaną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Aby rozwiązać ten problem bez konieczności wymiany lusterka na nowe, wystarczy odłączyć wtyczkę od czujnika położenia lusterka. Po odłączeniu i zaizolowaniu wtyczki lusterka się składają i rozkładają bez problemu, na żądanie przyciskiem wewnątrz lub zamykając/otwierając auto z kluczyka.

196345373_1428329724213829_6279931123455465656_n.jpeg

197189620_578749103096313_274450025455273226_n.jpeg

 

Lusterko otwieramy tak:
1. maksymalnie odchylić szybkę kontrolką

2. podważyć szybkę czymś drewnianym lub plastikowym (użyłem drewnianej łopatki kuchennej)

3. wypchnąć od środka zatrzaski plastikowe dużej osłony (najbardziej uciążliwy etap)

4. zdjąć pozostały plastik z wysięgnika, żeby odkryć od dołu tą wtyczkę (to jest na zatrzaskach, trzeba trochę pokombinować, łatwo schodzi)

Edytowane przez yanaek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pozwólcie, że odgrzeję kotlecik, nie będę zakładał nowego tematu. Niestety nie działa mi składanie lusterka kierowcy. Inaczej - raz na milion razy zadziała. Kabelki są ok. Problem znika na chwilę po zdjęciu i ponownym założeniu klemy akumulatora. Kilka razy zadziała i przestaje. Zauważyłem też, że rozprogramowuje się domykanie szyby z pilota. Lusterko pasażera działa normalnie. W razie pytań jestem do dyspozycji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności