Skocz do zawartości

wyciek oleju z klawiatury silnika


Gość oliveraki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jesli temat byl juz walkowany do przepraszam, mi niestety nic nie udalo sie znalezc.

 

Przechodze do sedna. Potrzebuje szybkiej pomocy. :hyhy:

 

Autko kupilem w zeszlym tygodniu (Astra H, 1.8 benzyna 16V ecotec 140KM, rocznik 2007) i przedwczoraj wymienilem w nim olej, a raczej zlecilem wymiane (niestety pojechalem do sieciowki a nie do ASO czy chociazby zaufanego "pana Zenka".) Zaraz po wymianie oleju zauwazylem delikatny wyciek na laczeniu pokrywy silnika (mam nadzieje, ze dobrze to okreslilem), przetarlem ten olej do suchego bo pomyslalem ze cos im sie ulalo przy nalewaniu. Dzisiaj rano, we wczorajszym miejscu wycieku bylo sucho, ale popoludniu zrobilem moze z 10km i podnosze maske a tam niemila niespodzianka. Znowu ten wyciek na laczeniu. Co to moze byc? Jak temu zaradzic? Jakas uszczelka poszla czy cos? No ale chyba przy nalewaniu oleju nic sie nie odkreca? A moze za duzo oleju nalali? Mam nalane (na cieplym silniku, odczekane 5minut az do polowy Max.)

 

Prosze o niezwloczna pomoc. Niechce tak jezdzic, nie mam zamiaru rozwalic silnika. :urodziny:

 

Aha dodam, ze auto ma przejechane zaledwie 5k mil.

 

Pozdrawiam

 

ps. Kiedy nalali mi olej, to zauwazyli ze nie maja filtra do mojego modelu i musialem czekac prawie 2 godziny az sprowadza z innego zakladu, moze w tym czasie nalecial jakis kurz czy cos, tylko nie wiem czy cokolwiek w tym czasie bylo odkrecone, i czy jest to mozlwie.

 

ps2. Wydaje mi sie ze od tej wymiany podczas jazdy zaczelo mi troche smierdziec przepalajacym sie olejem, smierdzi jak skwarki... Ponad to mojej zonie wydawalo sie ze z auta wydobywa sie bialy dym (zauwazone w bocznym lusterku).

 

czy to moze byc uszczelka pod deklem klawiatury silnika?

 

 

Czy to normalne?

 

Bede wdzieczny za wszelka pomoc.. :)

 

 

Arek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uszczelka pod pokrywa zaworową lub pod głowicą jest nieszczelna to olej może spływać na kolektor wydechowy i będzie śmierdziało.

Jeśli biały dym leci z rury to może to wskazywać na uszcz. pod głowicą ale byc może to tylko para wodna.

proponowałbym obserwować stan oleju i płynu chłodzącego, oraz dokładne miejsce wycieku oleju.

masz anglika??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uszczelka pod pokrywa zaworową lub pod głowicą jest nieszczelna to olej może spływać na kolektor wydechowy i będzie śmierdziało.

Jeśli biały dym leci z rury to może to wskazywać na uszcz. pod głowicą ale byc może to tylko para wodna.

proponowałbym obserwować stan oleju i płynu chłodzącego, oraz dokładne miejsce wycieku oleju.

masz anglika??

Dzieki robertnet.

tak, anglik, mieszkam w UK... Na razie przetarlem to miejsce do sucha, zobacze rano, ale mam wrazenie ze bedzie sucho i dopiero jak gdzies pojade do znowu wycieknie. Nie jest to dziwne ze 3 letnie auto ma taki problem? Chyba ze to przy wymianie oleju cos sknocili... :hyhy:

A dlaczego pytasz czy angol? :urodziny:

dodano

Sciagnalem nadmiar oleju. Jednak bylo go za duzo. Nigdy juz nie odwiedze tego serwisu. Czy ktos zyczliwy moglby mi napisac czy ciemny (prawie czarny) kolor

oleju jest w porzadku? Czy raczej zostalem oszukany?

Olej to mobil1 0w40.

Wczesniej (przed wymiana) kolor oleju byl bardzo blady, zupelnie jak olej slonecznikowy.

Pozdrawiam

scaliłem/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zyczliwy moglby mi napisac czy ciemny (prawie czarny) kolor oleju jest w porzadku?

Cześć.

Jeśli taki kolor jest krótko po wymianie to coś dziwnego, pytanie; jaki olej miałeś wcześniej. Druga sprawa, to to, że jak wlejesz b.dobry olej (a takim jest Mobil 1 0W40) z dużą ilością dodatków myjących, a poprzedni był niższej klasy to może być tak, że szybciej zabarwi się na ciemno. Jednak w tak młodym aucie nie wydaje mi się aby to było możliwe, chyba, że coś z tym filtrem sknocili ale to raczej mało prawdopodobne. Zrób dla świętego spokoju nową wymianę oleju w dobrym serwisie, choć to jest tak prosta czynność, że nie wiem jak można coś skopać. :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zyczliwy moglby mi napisac czy ciemny (prawie czarny) kolor oleju jest w porzadku?

Cześć.

Jeśli taki kolor jest krótko po wymianie to coś dziwnego, pytanie; jaki olej miałeś wcześniej. Druga sprawa, to to, że jak wlejesz b.dobry olej (a takim jest Mobil 1 0W40) z dużą ilością dodatków myjących, a poprzedni był niższej klasy to może być tak, że szybciej zabarwi się na ciemno. Jednak w tak młodym aucie nie wydaje mi się aby to było możliwe, chyba, że coś z tym filtrem sknocili ale to raczej mało prawdopodobne. Zrób dla świętego spokoju nową wymianę oleju w dobrym serwisie, choć to jest tak prosta czynność, że nie wiem jak można coś skopać. http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif

Witaj, dzieki za szybka odpowiedz :)

 

Co do wczesnijeszego oleju to nie mam bladego pojecia. Kupilem samochod z komisu, podobno ostatni raz samochod mial wymieniany olej na pierwszym serwisie w ASO, wiec sie domyslalm ze wlali oryginalny GM full syntetic. Zdaje sie ze przez 2 lata nikt nie zadal sobie nawet trudu zmiany oleju czy filtrow, no ale samochod w ciagu tych dwoch lat przejechal tylko 3k mil, wiec chyba nie jest az tak zle..

 

Co do 0w40 mobila to tak powiedzieli, ze mi taki wlali ale prawde mowiac cos im nie wierze... moze panikuje... :)

 

Czyli sugerujesz ponowna wymiane oleju? Tez sie sklanaim ku temu, choc przyznam szczerze ze troche kasy szkoda.. :)

 

Czy jest mozliwe ze oleju bylo za duzo i poszla uszczelka? Bo od tej ostatniej wymiany silnika zaczal mi sie nieco.. jakby to okreslic.. pocic? Wiesz, na laczeniu klawiatury silnika.

 

Wklejam fotke, mam nadzieje ze mnie uspokoicie i stwierdzicie ze kolor wyglada na jak najbardziej okej, a kolega Oliveraki jest panikarzem :) (Przypominam ze olej ma zaledwie piec dni!) :(

 

 

 

http://astraklubpolska.pl/download/file.php?id=762&mode=view

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności