Skocz do zawartości

Wielki problem z Silnikiem 1.5 td isuzu


Gość Pablo392

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Mam wielki problem z Moją corsą b 1.5 td isuzu .

Corse kupiłem za smieszne pieniądze . Z wyglądu jest mega fajna . Kolor czarny, światła tuningowe z przodu i z tyłu. Kolorek czarny z przyciemnionymi szybkami .

 

Teraz negatywna część tematu :

Otóż gdy kupiłem Corsę to na zimnym silniku paliła na dotyk a gdy pojeździłem to już nie chciała odpalić . Więc od razu dałem do mechanika . Pierwsze co było na myśli to pompa wtryskowa . lecz okazała sie dobra . następne zamówiłem wtryski na allegro i wstawiłem . okazały sie dobre . Następnie kupiłem za 100zł takie rurki do wtrysków . potem wymieniłem świece żarowe na nowe . nowy akumulator . powymieniałem od razu wszystkie uszczelki . włożyłem w to 900zł .

Złożyliśmy Corsa odpaliła na dotyk. Pochodziła troche. zgasiłem i odpaliła na dotyk. potem zgasiłem i znów nie chciała odpalić :urodziny: ten sam problem.

 

i tu moje pytanie : co może być przyczyną tego ? Mechanik mówi, że mogą to być luzy na zaworach a jezeli nie to to znaczy że silnik do wymiany . jest może jeszcze jakaś możliwość ?

 

Bardzo proszę o pomoc ! to bardzo ważne !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień mechanika co to on eksperymentuje za twoją kase a może wymienimy to albo tamto, jak kolega pisze wyżej spróbuj sprawdzić zapłon i rozrząd. Miałem z tym też problem jak kupiłem (inne objawy) objechałem 4 mechaników 4 różne diagnozy. Pojechałem do Boscha bach bach zrobili za śmieszny pieniądz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

poczytaj trochę i się wypowiedz

jak nie znajdziesz to ci napisze

podpowiedź :

w 1.5 DT znajduje się rotacyjna pompa wtryskowa napędzana paskiem rozrządu

Edytowane przez Seti

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Burneika

Widze ze chciales kolego Seti zablysnać, ale niestety...

W dieslach zapłon jest samoczynny i jedyne co mozna w tym temacie ustawic to kat wyprzedzenia wtrysku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze chciales kolego Seti zablysnać, ale niestety...

W dieslach zapłon jest samoczynny i jedyne co mozna w tym temacie ustawic to kat wyprzedzenia wtrysku :)

 

hoho poczytyałeś

i co niby ustawianie wyprzedzenia wtrysku niemożna przez ciebie nazwać "zapłonem" oho sorry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Burneika

Człowieku... nie badz smieszny. W zawodzie pracuje juz ladne pare lat i zemby zjadłem na takich 'taxówkach' jak corsa i juz naprawde nie raz spotykalem takich znawcow jak Ty

 

Teoretycznie nie jest to wielki bład ale jezeli ktos nie jest w temacie a zazwyczaj tacy ludzie szukają porad na forach i np. taki głodny wiedzy, domorosły mechanik przeczyta takie bzdury i zacznie w dieslu zapłon ustawiac to nie dziwi mnie to ze ma 'Wielki problem z Silnikiem 1.5 td isuzu'

 

ps. Przepraszam za zboczenie z tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku... nie badz smieszny. W zawodzie pracuje juz ladne pare lat i zemby zjadłem na takich 'taxówkach' jak corsa i juz naprawde nie raz spotykalem takich znawcow jak Ty

 

Teoretycznie nie jest to wielki bład ale jezeli ktos nie jest w temacie a zazwyczaj tacy ludzie szukają porad na forach i np. taki głodny wiedzy, domorosły mechanik przeczyta takie bzdury i zacznie w dieslu zapłon ustawiac to nie dziwi mnie to ze ma 'Wielki problem z Silnikiem 1.5 td isuzu'

 

ps. Przepraszam za zboczenie z tematu

 

hehe Wilki mechanik a zagioł cię zwykły laik :)

jakie bzdury to nawet nie jest wielki błąd to żaden błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności