Skocz do zawartości

Elektryka w sintrze wariuje


Gość Jack Snax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników Sintry.

Myślałem, że nie będę musiał zawracać Wam głowy, ale sam jednak nie dam rady.

Podczas długiej podróży włączyła się kontrolka ABS. Czytałem na tym forum, że jak komputer coś znajdzie to rozłącza cały system ABSu. Tak też się stało. Podejrzewam, że powodem tego była pęknięta osłona przegubu i smar wyciekał na złączkę od ABSu przy piaście. Cała była zafajdana. Jeździłem tak około tygodnia aż w pewnym momencie zgasła kontrolka od ABSu. Ale nic za darmo. Szlag trafił wskaźniki. Nie działa wskaźnik od prędkościomierza, obrotów, poziomu paliwa, temperatury. Działa tylko podświetlenie tablicy przy włączanych światłach, oraz czerwona kontrolka z akumulatorem. Akumulator jest jednak ładowany tak jak trzeba (sprawdzałem)Do tego przestały pracować szyby w drzwiach i dmuchawa. Nie mają prądu. Poza tym auto jeździ. Ma światła, kierunki, sygnał i wszystko, co potrzebne do jazdy. Sprawdzałem już styki na masie i wszystkie bezpieczniki. Walczę już kilka dni. Dzisiaj znalazłem jeden bezpiecznik 10A ale pojęcia nie mam, co on miał zabezpieczać. Na pokrywie w opisie jest nazwany 10A IGN 1

Proszę o jakiekolwiek porady, bo mój mózg zaczyna się już lasować i najprostsze rzeczy stają się dla mnie nie do pokonania. Jakaś głupawa mnie ogarnia. Miło by było gdyby ktoś miał schemat instalacji elektrycznej. Każdy elektryk, jakiego proszę o pomoc pyta o schemat.

 

Lubię tę maszynę, więc będę walczył do końca

Pozdrawiam i czekam na ratunek.

 

[email protected]

GG 1009968

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przesłanie schematów elektrycznych. Szkoda że po niemiecku, nic nie kumam.

Wiem już co to za bezpiecznik - IGN. To stacyjka.

Niestety nadal nie wiem gdzie szukać. Rozebrałem już stacyjkę, deskę rozdzielczą i nic nie znalazłem. Znalazłem za to miejsce po żaróweczce od poduszki powietrznej. Poprzedni właściciel ją sobie wyjął. Też pewnie miał jakiś problem. Pewnie i sama poduszka też nie działa.

Czy ktoś może wie jak sprawdzić czy poduszki są sprawne?

Czy ktoś może ma schematy np po angielsku?

Czy ktoś może miał taki problem z bezpiecznikiem od stacyjki?

Czy ktoś może mi pomóc?

Proszę!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poduszek to najczęściej nie kontaktują kable pod siedzeniem. U siebie miałem kasowany błąd poduch kilka razy i zawsze wyświetlało połączenie pod fotelem, aż rozpiąłem wtyczki potraktowałem sprejem do elektryki i mam spokój.

 

Próbowałeś może podpinać pod kompa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem do kompa lecz tylko mogłem sprawdzić parametry silnika... nic więcej

Baki przysłał mi schematy po naszemu więc mam teraz pole do popisu.

Dzięki za pomoc i porady. Jak już wyjdę z dołka to dam znać i napiszę co mu było. Może komuś się przyda. (oby nie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności