Skocz do zawartości

Fabryczna nawigacja i kradzież auta


Gość kmieciu2003

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kmieciu2003

Witam. Czy wiadomo Wam może czy fabryczna nawigacja w aucie umożliwia zlokalizowanie go po kradzieży? Chucham na zimne ale ciekawi mnie to. ja mam u siebie NCDC 2015 i nie używam go ze względu na brak mapy polski. Temat myślę warty uwagi. Czekam na dyskusję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Wam może czy fabryczna nawigacja w aucie umożliwia zlokalizowanie go po kradzieży? Chucham na zimne ale ciekawi mnie to.

Coś mi się obiło o uszy że jest taka możliwość namiaru auta ale tu dochodzi jeszcze koszt rocznej opłaty , tak że może lepiej dobrą polisę AC , a druga sprawa czy ubezpieczyciel nie dałby wtedy dodatkowej zniżki tylko dlatego że samochód jest pod dozorem GPS-u ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kmieciu2003

Dokładnie być może AC byłoby tańsze. Ciekawy jestem co do tej opłaty? Bo przecież nie jest mi potrzebny stały nadzór tylko pojedyncza informacja na żądanie np Policji?

Wiadomo można sobie zamontować taki lokalizator jak mają np ciężarówki ale skoro coś w aucie już jest to warto byłoby ten temat zgłębić.

Jest jeszcze jedna sprawa. Mam fabryczny tel NOKIA w aucie. Większość operatorów ma też usługi umożliwiające lokalizację konkretnego nr. Ciekawy jestem czy coś takiego byłoby brane pod uwagę przez ubezpieczyciela?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Ciekawy jestem co do tej opłaty?

Nie chcę w błąd wprowadzać ale gdzieś około 500-600 zł. chyba wynosi, musiał bym pogrzebać to może znajdę i napiszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak śledzę ten wątek i mam kilka refleksji:

 

Po 1) jeśli ktoś zwinie Ci auto, to raczej nie będzie amator - sądząc po "signum" no i raczej pierwsze co zrobi, to wywali SIM-kartę z telefonu - a wtedy już nic nie pomoże.

a tak na marginesie - każdy operator ma możliwość zlokalizowania telefonu z dokładnością 100-10m (zależy od gęstości BTS'ów) tylko nie każdy się tym chwali. Za to robi to, gdy jest nakaz powiedzmy z Policji.

 

2) GPS - sądzę, że jego też można odłączyć wyciągając 2, 3 wtyczki. Przecież takich aut nie kradną łapeki. Tylko magicy, którzy wiedzą co robią...

 

//Wydaje mi się, że moduł GPS tylko odbiera sygnał z satelit. Inaczej musiał by mieć megamoc do nadawania. Chyba, że jest rozszerzony o moduł np.: GSM - jak ma to miejsce w tych "ciężarówkach" , albo inny moduł nadawczy. z resztą, którego pewnie też można odłączyć :?:

Czyż nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt urządzenia do monitoringu to coś koło 1000zł

koszt abonamentu to pewnie 20-40zł czyli na rok 240 - 480zł

 

Z tego co się orientuję zniżka na ubezpieczenie to 30% (tak było w warcie jak zgłębiałem ten temat) nie miało znaczenia jakiej firmy jest lokalizator. grunt aby pokazywał pozycje gdzie jest samochodzik.

 

Jeśli dobrze się człowiek pokręci to może wyjść tak że po zamontowaniu GPSa zniżka na ubezpieczenie będzie większa niż sam koszt urządzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koszt urządzenia do monitoringu to coś koło 1000zł

koszt abonamentu to pewnie 20-40zł czyli na rok 240 - 480zł

 

Z tego co się orientuję zniżka na ubezpieczenie to 30% (tak było w warcie jak zgłębiałem ten temat) nie miało znaczenia jakiej firmy jest lokalizator. grunt aby pokazywał pozycje gdzie jest samochodzik.

 

Jeśli dobrze się człowiek pokręci to może wyjść tak że po zamontowaniu GPSa zniżka na ubezpieczenie będzie większa niż sam koszt urządzenia

 

znalazłem coś tańszego na http://www.flotis.pl/oferta, ale w sumie to trzeba sprawdzic czy to jest dla kazdego czy tylko dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ciekawa sprawa z tymi zniżkami. A co do samej lokalizacji gps to ostatnio czytałem o tym o ile spadają koszty firmom które montują w swoich flotach takie nadajniki (często z kontrolką paliwa - jak ktoś stanie na parkingu i ściągnie klika litrów jego szef dostaje sms-a). Generalnie ogromna oszczędność ale też duże kontrowersje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności