Skocz do zawartości

[1.3 75kW ecoflex] mruga dioda świec - teraz kluczyk


Gość kloncd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Mam takie zapytanie tata zakupił sobie Opla Corse 1.3CDTI ecoflex 2008 (75kW) i aktualnie czeka na rejestrację ale ma taki nawyk ze starego samochodu że przez ostatnie 10 dni jak stoi na parkingu przychodzi i go "przepala":)(samochód wcześniej stał w komisie od listopada i był jeżdżony). Wcześniej wszystko było OK a dziś po odpaleniu auta na parkingu zaczęła mrugać dioda od świec (czy to może być kwestia uszkodzonej świecy bo wcześniej jak było ciepło i tata odpalał było wszystko OK) czy raczej kwestia tego że filt dpf "nagromadził" cząsteczek przy "przepalaniu auta" a że nie jest nim jeszcze jeżdżone sygnalizuje to w taki sposób. Proszę o opinie i ewentualne rozwiązanie problemu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

ale ma taki nawyk ze starego samochodu że przez ostatnie 10 dni jak stoi na parkingu przychodzi i go "przepala":)(samochód wcześniej stał w komisie od listopada i był jeżdżony). Wcześniej wszystko było OK a dziś po odpaleniu auta na parkingu zaczęła mrugać dioda od świec (czy to może być kwestia uszkodzonej świecy bo wcześniej jak było ciepło i tata odpalał było wszystko OK) czy raczej kwestia tego że filt dpf "nagromadził" cząsteczek przy "przepalaniu auta" a że nie jest nim jeszcze jeżdżone sygnalizuje to w taki sposób.

Tu masz temat odnośnie problemu, ale proponuje przegonić auto w trasie i wtedy się przekonasz:

http://forum.opel24.com/migajaca-kontrolka-swiec-vt27663.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przegoniłem go po trasie kontrolka pulsująych świec zgasła ale świeci się samochodzik z kluczykiem. Byłem u mechanika i komputer wskazał na błąd w obwodzie świec (świece są OKP) chodzi prawdopodobnie o moduł żarzenia świec czy można z tym jeździć ? (autko pali OK i nie widzę żadnych problemów) a może to tylko zimny lut w tym module ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jako nowy uzytkownik tego forum witam wszystkich.Posiadam corse d 1.3 cdti 2012 rok z przebiegiem 19 tys ,a problem wygląda w ten sposób miga cała czas dioda grzania swiec oraz zółte auto z kluczykiem i od pewnego czasu wogóle nie załacza sie wentylator na chłodnicy .Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie sa ok.Pojechałem do skasowania błedu i tam mi skawali bład ale było to tylko na chwile bo bład dalej wyskakuje i powiedzieli ze mam "przegonic auto" oczywiscie zrobiłem to i od tego czasu zrobiłem juz troszke km ,a problem nadal jest.

czy ktos z was miał doczynienia z takim czyms ??

czy ktos wie który przekaznik jest odpowiedzialny na wentylator na chłodnicy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak błąd dotyczył właśnie DPF a drugi błąd przekaźnika od wentylatora silnika. Co w takiej sytuacji mam zrobić ? i ktoś wie gdzie jest ten przekaznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności