Skocz do zawartości

brak wskazania prędkości Corsa B x14xe


Gość unbreakable

Rekomendowane odpowiedzi

Gość unbreakable

Witam,

 

Mam nastepujacy problem z swoim samochodem. Straciłem wskazanie prędkości na liczniku. Samochód był podłączany do komputera i wyskoczyły błedy dotyczące braku wskazania prędkości oraz połążenia wału. Wczasie jazdy zaświeca się kontrolka silnika przy zmianie biegów spadaja obroty i silnik się wyłącza. Z poziomu kanału nie widać żadnych uszkodzonych przewodów. Czy mógłby mi ktoś doradzić w jaki sposób najlepiej jest sprawdzić ten czujnik żeby potwierdzić jego awarię lub wykluczyć go. Bo sam czujnik troche kosztuje. Czy uszkodzenie innego elementu mogło zasygnalizować taki problem. Za wszelkie rady dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość unbreakable

Dziękuję za szybkie porady.

 

Zapomniałem dodać corsa z 97 roku. Posiada ABS na sterowniku Bosh. Z tego co mi wiadomo to ABS na 90% nic nie ma z usterką wspólnego systemy niezależne. Z czujnika wychodzą napewno 3 kable napewno jest czerowy czarny i niebieski, czy w czasie pracy nie powinno być podawane jakieś napięcie w na odpowiednich przewodach w jakimś przedziale. W tym momencie ciężko jest wykręcić czujnik ze wzgledu na beznadziejny dostęp z góry jest bezliku przewodów + instalacja gazowa z dołu i od koła lewego tylko można wsadzić dłoń. W przypadku wykręcania chciałbym go sprawdzić na 100% żeby się nim juz nie bawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz31_1979

Odnosnie czujnika Abs nie masz racji. Ostatnio jakies 2 tygodnie temu urwałem go jest on przy każdym kole.

Wyłączył się prędkościmierz.

Czujnik położenia wału działa na zasadzie zmiany rezystancji jednak jakies napięcie powinno być ale jakie nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość unbreakable

ABS niby mi działa. Miałem kiedyś z nim kłopoty ale zostały naprawione (nieprawidłowa odległośc pomiędzy czujnikiem a elementem na bębnie, problem powstał po wymianie bębnów). Teraz rzeczywiscie czasami mi się zaswici kontrolka jak wpadnę w jakąć dziure prawym przednim kołem. Miałem sprawdznany ABS podczas jazdy opel techem 2 i prędkosci kół były takie same delikatnie na lewym przednim kole prędkośc delikatnie się wachała o jedna wartość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość unbreakable

Witam,

 

Sprawdziłem czujniki ABS w lewym prawym kole była uszkodzona izolacja czarnego przewodu. Ponadto odkryłem palenie bezpiecznika 18 według instrukcji:

- Zacisk 15

- Centralnego ryglowania drzwi

- Światło cofania

- Zapalniczka

- Ogrzewanie siedzenia kierowcy/pasażera

- Moduł sterujący czasem wstępnego nagrzewania silnika

- Przekaźnik świec żarowych

- Przekaźnik ogrzewania filtra

- Wyłącznik - przekładnia automatyczna AT 4

- Przekaźnik ogrzewania szyby tylnej, LHD (od RM '97)

- Moduł sterujący czujnik, temperatura katalizatora (Japonia)

- Nadajnik odcinka drogi elektronicznego prędkościomierza (od RM '96)

- Wyłącznik sprężarki, silnik X 10 XE (od RM '97)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość unbreakable

Ostatnia rada nie wnosi zabardzo nic do naszej chyba dyskusji.

 

Prędkościomierz już działa wina leżała po stronie bezpiecznika 18 i obwodu. Z którym jeszcze mam problem. Mierzyłem upływ prądu w samochodzie bo mi się od czasu do czasu rozładowuje akumulator. Przy odpietym radiu upływ wynosi 0,28A. Po wyjęciu bezpiecznika 18 upływ wynosi 0. Mam pytanie czy to jest normalny stan rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności