Skocz do zawartości

obudowa termostatu 1,6 16v 101KM


Gość archi4lo

Rekomendowane odpowiedzi

witam powie mi ktos czy ten silnik ma dwie rozne obudowy termostatu?tak powiedziano mi w sklepie z czesciami z tym ze te 2 egzemplarze znaczaco roznia sie cena,jeden 190zl drugi 55.i facet powiedzial mi zebym wzial ten tanszy i przelozyl sam wklad.co wy o tym myslicie?sa 2 rozne obudowy tego termostatu?pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa niby są

ale jeden tyczy silnika x16xel, a drugi z16xe

różnica może być pewna w obudowie

A co do samego wkładu - trzeba by było je przemierzyć i porównać

- sama specyfikacja tycząca temp jest zgodna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w takim razie dzieki sprawdze to mam nadzieje ze bedzie pasowal bo roznica w cenach dosyc istotna.a mozliwe jest zeby termostat sie zacinal?mam tak ze jak odpale i ruszam w trase to caly czas 0 stopni na wskazowce.zostawie na postoju to juz sie robi 80-90 stopni ale gdy rusze to spada do zera.wyjatkiem byl wczorajszy dzien poniewaz podgrzalem na podstoju io dziwo ruszajac w trase wczoraj temp nie spadla.czy to napewno termostat?czy moze jakies inne sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zero stopni

ale jeśli tak jest to możesz jeszcze:

- sprawdzić styk przewodu na czujniku temp,

- obadać ogrzewanie,

- porównać wskazania do odczytu z drugiego czujnika (na sterownik)

 

Nieprawidłowe działanie termostatu może mieć miejsce,

zwłaszcza jeśli przeżył już swoje

czy w ukł. chłodzenia jest sporo zanieczyszczeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powietrze wtedy gdy wskazowka wskazuje 0 stopni leci powietrze cieple ale nie gorace,wtedy gdy podniesie sie wskazowka leci juz duzi cieplejsze powietrze.a gdzie sa te czujniki?jeden jest w poblizu termostatu ale nie wiem czy on jest na licznik czy do chlodnicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz odpowiedni termostat.tylko dzisiaj ku zaskoczeniu temperatura podnosi sie.nie jest na 90 ale tak na srodku pomiedzy 80 a 90 stopni.czy mozliwe ze on sie zawiesza i raz dziala raz nie?bo teraz niby dziala

dodano

teraz mam taki identyczny jak na tej aukcji,na tej nic nie pisze o moim aucie czyli astra g ale na innych tak wiec juz nie powinno byc problemu

dodano

http://moto.allegro.pl/te...1417117110.html

scaliłem/daro

To nie gg więc nie smarujemy co dwie minuty kolejnego posta a używamy opcji edytuj.

§5punkt 5.4 regulaminu forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być różnica w obudowie

np dodatkowy króciec

swiete slowa,gdy bylem w sklepie i ogladalem ze sprzedawca termostat pod pokrywa silnika schowal sie dodatkowy plastikowy krociec i w ten sposob znow mialem nieodpowiedni termostat,zdziwienie bylo gdy odkrecilem ta pokrywe.pomyslalem ze moze chociaz wklad bedzie identyczny ale przez to ze tamten ktory kupilem nie mial tego krocca plastikowego we wkladzie nie bylo takiegiej malej dziurki z blokada-podobno odpowietrznikznow musialem jechac do sklepu i wkoncu kupilem i juz zalozylem odpowiedni termostat.cena 156,60zl

dzieki DAROMV6 za zaangazowanie w temat i pozdrawiam.

nie chcac zakladac nowego tematu zapytam jaka temp jest wskazywana na waszych zegarach?bo u mnie nie jest idealnie na 90 tylko tak okolo 87stopni pokazuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, w detalu może tyle kosztować

 

co do czujnika - na 92* jest podane otwarcie termostatu w większości Opli,

a wskazówka - hmm, choćby przekłamanie wskaźnika - jest to bardziej wskazanie orientacyjne, chcąc mieć potwierdzenie wystarczy się wpiąć kompem i obadać wskazaną wartość z drugiego czujnika dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności