Skocz do zawartości

wymiana wspomagania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem tu pierwszy raz a mój problem polega na tym że ma do wymiany silniczek ze wspomagania i mam wyrąbaną kolumne kierownicy a raczej to co mieści sie w w napędzie kolumny.Zakupiłem wspomaganie tzn silnik z tym całym napędem bez tej górnej części tj kolumny kierowniczej na której nabija sie kierownice .Mechanik powiedział mi że bez tej górnej części tj kolumny nie zamontuje mi ponieważ powinno sie zakładać calość razem z kolumną.Mało tego chciałem dokupić kolumnę z tego wspomagania bo gość od którego to kupiłem mial ją ale mechanik powiedział mi że jak to zostalo już rozebrane to już jest "musztarda po obiedzie"Ponieważ w tym momencie jest zerwane jakieś zabezpieczenie .Mówiłem mu że przecież jest tam tylko wieloklin .On sie zgodził ale dodał że już bez zabezpieczenia.Niewiem o co chodzi.Wiem natomiast że to miejsce jest bardzo ważne wrazie wypadku ponieważ wtedy sklada sie kierownica wtym miejscu.Więc jak to jest z tym można bez tego wymieniać czy nie.Wkońcu oddałem tą część i jestem znów w punkcie wyjścia.Proszę o fachową informacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że w serwisie nie mają pojęcia bo oni wymieniają w całości.A jak już to może być ciężko zpasować itp ale ogólnie nic niewiedzą a dzwoniłem chyba do 5 różnych serwisów i nic dalej niewiem czeski film. :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. nie wiem, ale czy przypadkiem ten wielowpust to nie jest ten sam co jest o nim mowa w przypadku smarowania EPS. jesli to jest to samo to przeciez na forum juz pisali o tym. sam poruszalem ten watek smarowania. Mi w serwsie powiedzieli ,że ten specjalny smar do EPS to wlasnie jakies zabezpieczenie aby wałek nie mial luzów.

 

ale nie wiem czy dobrze mysle i czy tu mowa o tym samym wałku-wielowpuscie .

 

Całe to elektryczne wspomaganie to dla większości mechaników i także serwisów ASO to jedna wielka niewiadoma, wychodzi na to że mało kto się na tym zna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to nie jest EPS akurat ten temat znam bo to też dotkneło mój samochód.Mechanik mi pokazał gdzie rozbierają ten mechanizm.Polega to na odkręceniu silniczka przesunięciu go w lewo i przesmarowaniu tego .Kiedyś w serwisie to wymieniali ale doszli do tego że wystarczy to tylko przesmarować .Mało kto wie że ten środek tego mechanizmu gdzie to smarują jest gumowy dlatego tak to pada. A to o czym ja mówie to miejsce gdzie łaczy sie kolumna z napędem kolumny (rura wchodzi w rure najprościej ujmując i tam jest łączenie poprzez wieloklin) .Może ktoś wie czy to wspomaganie z tą kolumna pasuje z różnych wersji silnika czy to musi być z konkretnego rodzaju silnika. Chodż na chłopski rozum, na tym etapie tego układu który mieści sie w kabinie zaraz pod kierownicą rodzaj silnika chyba niepowinien mieć jakieś znaczenie chyba że się myle.Pytam bo w internecie spotkałem ale nie z mojego silnika(1.4 16v)Jedni mówia tak inni nie i byc tu mądry i pisz tu wiersze.Jeżeli o chodzi o wypowiedz mojego przedmówcy Gawon dokładnie, to jest to właśnie miejsce gdzie składa sie kierownica wczasie wypadku, pobokach sa dwie blaszki to jest rodzaj chamulca tylko niewiem dokładnie jak to działa, niechce głupot pisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności