Skocz do zawartości

problem ze stukami w samochodzie


Gość piter9020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją viki. Otóż gdy jadę normalnie i wciskam gaz to jest wszystko ok, natomiast kiedy jadę na luzie albo na biegu ale na wolnych obrotach, zaczyna coś stukać z przodu po prawej stronie pasażera. Nie wiem co to może być ale osoba siedząca obok mnie odczuwa "bicie" w podłodze, nawet na równej drodze jest to odczuwalne. Niestety czytałem już kilkanascie tematów i nie znalazłem podobnego problemu. Mogę się jedynie przyznać że ostatnio nie zauważyłem wielkiej dziury i niestety wjechałem w nią właśnie prawym kołem, może to od tego? Żadnych drgań w kierownicy nie mam, samochód jedzie prosto nic nie sciąga wszystko jest ok tylko ta jedna usterka :hyhy: Samochód to Opel Vectra 2.0 DTI 2002 r sedan. Proszę o pomoc :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Mogę się jedynie przyznać że ostatnio nie zauważyłem wielkiej dziury i niestety wjechałem w nią właśnie prawym kołem, może to od tego?

Nie może tylko na pewno ale to my możemy sobie gdybać co się mogło uszkodzić (wahacz, felga, amorek, sprężyna słowem jest sporo rzeczy) proponuję podjechać na stację diagnostyczną i gość sprawdzi dokładnie co jest z prawą stroną a nawet z lewą za przysłowiowe piwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety felga jest dobra, najlepsze jest to że te stuki słyszalne są przy prędkości od 30 do ok 70 km/h na luzie, jak dodaje gazu nic nie ma, sprawdzę jeszcze klocki hamulcowe bo przy hamowaniu troszkę ten dźwięk się nasila, ale kierownica nawet nie drgnie :D Jak moje przypuszczenia się nie sprawdzą to wjadę na stacje diagnostyczną tak jak mi kolega radzi, dzięki :jupi:

Klocki sprawdzone wszystko ok, więc postanowiłem wjechac na stacje diagnostyczną, po sprawdzeniu całego zawieszenia diagnosta stwierdził wyrobioną już końcówkę układu kierowniczego i wymianę sworznia wahacza z lewej strony (od kierowcy). Widziałem na własne oczy ale zdziwiło mnie to ponieważ stukanie słychać z prawej strony samochodu czyli od strony pasażera, może dźwięk się przenosi po całym aucie? Ale "bicie" w podłodze czuć tylko po tej nieszczęsnej prawej stronie. Zauwazylem rownież że jadąc prosto po równej drodze od 30-70 km/h bez dodawania gazu (bo jak juz pisałem podczas dodawania gazu stukanie zupełnie ustaje) samochód buja się na boki ale tylko przód ale gdy skręce lekko kierownicą w lewo wszystko ustaje, natomiast w prawo znowu bije. Opony wykluczam bo zamieniałem z zapasówką. Zbieżność dopiero będę ustawiał jak wymienie opisane usterki, mam nadzieje że jednak bedzie to, bo juz nie wiem co mam myslec :?:

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość zbyszek670

Zbieżność dopiero będę ustawiał jak wymienie opisane usterki, mam nadzieje że jednak bedzie to, bo juz nie wiem co mam myslec

Wymień te części wyrobione i ustaw zbieżność-martwić się będziesz później.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności