Skocz do zawartości

Szlam w odmach POMOCY !!!


Gość voobaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos pojecie, skad sie to g*wno bierze?

Wymiekam normalnie - czyszcze odmy (2 dokladnie, bo tyle ich tam widze.. cienka i grubsza - obie ida od pokrywy zaworow do okolicy kolektora ssacego na dole (ciensza), grubsza plastikowej rury zasysajacej powietrze z kierunku przeplywomierza powietrza..

Zaznaczam ze wymienilem termostat, czujnik temp. wody, wody w ukladzie chlodzenia nie ubywa, samochod niby robi krotkie trasy, ale dogrzewam go raczej.., oleju moze deczko ubywa, ale nie na tyle zebym dolewal od wymiany do wymiany (13 000km).. Ma ktos jakis pomysl? Orientuje sie ktos, czy jest tam jakis ezektor ktory moglbym wymienic? Odmy czyszcze srednio raz na 2 tygodnie... (po tym jak auto zaczyna "ciezko" wchodzic na obroty, no i silnik staje sie mniej przyjemny w odsluchu)

Aha - czasami pojawia mi sie blad (o ile dobrze pamietam bo skasowalem kiedys i nie widze od dluzszego czasu) P0135 "Oxygen O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank1, Sensor1)" (awaria czujnika ogrzewacza tlenu - slot 1, czujnik 1) i P0140 (chyba dobrze pamietam)

Niby rozumiem co to znaczy, ale co to jest? Sonda lambda?

Jakis pomysl - dzienks z gory za wszelkie madre rady!

aha - i chcialem dodac ze jakby deczko cisnienie oleju parlo na srubke obok korka wlewu oleju (moze i nawet na korek), co jest oczywiste przy zatkanych odmach i zapowietrzeniu silnika niby..

Jakies 15 000km temu wymienilem sonde lambde na (niby dobra) uniwersalna bosha (100 euro)

Sklejalem tez pudlo od filtra powietrza, bo bylo popekane na wskutek uderzenia (wypadku) - tak jak i sonda lambda zreszta...

Przeplywomierz powietrza mogl ulec uszkodzeniu, bo wielokrotnie go demontowalem, ale raczej maloprawdopodobne...

Olej jest teraz Mobil 0w40 - wczesniej byl Mobil 5w40 - na kazdym oleju to samo

 

Dzieki z gory za jakies wskazowki !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod niby robi krotkie trasy,

Masz odpowiedź , nic z tym nie zrobisz

Mam rozumiec ze cotygodniowe zapychanie sie odm przy krotkich trasach to zamiar producenta?

Az trudno mi sie z tym pogodzic...

 

A jest jakis sposob zeby ten problem deczko zniwelowac? np do czyszczenia co miesiac? :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakis sposob zeby ten problem deczko zniwelowac?

Dłuższa trasa i szlam zniknie

Nie panikuj z tym szlamem tak :x

Ja tez robię krótkie trasy i też tak mam, czyszczę co jakiś czas, czekam do wiosny aż bedzie można normalnie pojeździć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysgier

Witam. mam podobny problem w Corsie C 1.0 , którą zona jeździ do pracy 7km. Na korku szlam, auto jakby sie muliło i silnik jakiś taki głośniejszy.

Mam pytanie co to są te odmy , gdzie się to znajduje i jak wyczyścić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności