Skocz do zawartości

[1.8 16V-85KW/116KM X18XE] Brak ogrzewania


Gość kartezjush

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kartezjush

Witam. Problemów z moją vectrą nie koniec. W układzie chłodzenia była woda. Jesienią było ok, na początku zimy miałem kilka awarii jednocześnie o których już gdzież wcześniej wspominałem. Nie miałem funduszy na naprawę więc auto stało. Woda w chłodnicy oczywiście zamarzła. Jak juz wziąłem się za naprawę to dopiero sobie uswiadomiłem zaisniały fakt. Ale ok nic nie popękało wymieniłem na płyn zimowy i gra. Z tym że nie ma ogrzewania. Powietrze jest ledwo ciepłe. Wentylator chłodnicy sie włącza tak jak powinienł. Zaś węże idące do nagrzewnicy też są rozgrzane. Wskaźnik temp na desce nie reaguje. Przed tym całym zamieszaniem było wszystko ok. Panowie gdzie tkwi problem? Ktoś ma jakieś pomysły? Bo mi jedynie przychodzi do głowy termostat ale skoro i duży układ i mały jest ciepły to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczy wiscie

wzielem sie

zaisnialy

wlacza

sarozgrzane

powinienl

by7lo

o istnieniu polskich znaków pewnie nawet nie wiesz , Kartezjusz przewraca się pewnie w grobie... to co piszesz świadczy o Tobie.

 

żeby nie było OT

termostat

brawo , zgadłeś :x

duzy uklad i maly jest cieply

jeśli termostat jest dobry to węże są gorące , możesz mieć jeszcze kamień w całym układzie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kartezjush

jeśli termostat jest dobry to węże są gorące , możesz mieć jeszcze kamień w całym układzie ...

 

Standardowo jak na każdym forum, zamiast pomagać to czepiają się pisowni heh. Co do tematu to miałem na myśli gorące. Jeżeli zaś chodzi o kamień hmm... miałby powstać tak od pstryknięcia palcami? Wspominałem, że przed wymianą płynu ogrzewanie było ok. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień termostat. Awaria termostatu objawia się brakiem właśnie ogrzewania.

Masz w aucie 2 obiegi wody. Duży i mały.

Gdy termostat zawiesił się w położeniu "otwarty" duży obieg utrudnia rozgrzanie wody w układzie, co skutkuje niedogrzanym silnikiem i słabym ogrzewaniem.

Termostat w pozycji "zamknięty" nie puszcza rozgrzanego już płynu do nagrzewnicy natomiast wskazanie temp jest wysokie a ogrzewania nie będzie.

 

Skoro u ciebie wentylator się włącza obstawiam tę drugą opcje. Co do czujnika odpowiadającego za wskazanie na desce to zobaczysz po wymianie termostatu. Jeżeli nadal będzie echo to czyszczenie połączeń elektrycznych ewent. wymiana czujnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega tutaj winny jest termostat najprawdopodobniej,jednak gdyby po wymianie nadal nie bylo ogrzewania to moze byc nagrzewnica zatkana i trzeba wymienic bo tak mial brat w vw jetta.

a co do wskazowki od temperatury to moze byc winny czujnik, powinien znajdowac sie na kolektorze ssacym podlaczony jednym kablem(ja u siebie tak mam).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kartezjush

Panowie, już mówiłem, że mały obieg jest gorący. Wąż na wejściu do nagrzewnicy oraz na wyjściu również gorący. Jeżeli chodzi o wskazania tem to tu akurat możecie mieć racje - szlak trafił czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że węże na wejściu i na wyjściu są gorące nic nie oznacza. Siłą rzeczy układ nagrzewa się od innych elementów, a obiegu wcale nie musi być. Jak nie chcesz wydawać kasy na termostat to go po prostu wywal. Potem rozgrzej silnik (porządnie na postoju bez ogrzewania) jak włączy się wiatrak chłodzenia włącz ogrzewanie. Będzie pewność czy to termostat czy zapchana nagrzewnica.

 

W ostateczności mogła pójść pompa wody. Albo wcale nie kręci (wtedy by się gotował) albo tak słabo że nie wymusza obiegu, przynajmniej dużego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności