Skocz do zawartości

Corsa D - zacinająca się stacyjka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej Corsie D nieraz blokuje się kluczyk w stacyjce. Nie idzie nim przekręcić w żadną stronę. Co mogę z tym zrobić:x mogę to przesmarować trochę:x? czy to coś da??? a czy wymiana wkładki stacyjki coś da??? czy trzeba całą stacyjkę wymienić. Czy to jest duży koszt wymiany całej stacyjki???

Proszę o poradę.

Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Corsie C z 2002 roku jest już trzecia stacyjka... Jak się zablokowała to kluczyk wchodził w nią bez żadnego oporu i nie dało się przekręcić. A stacyjkę zamawiałem w ASO i kosztowało to o ile dobrze pamiętam około 300 zł. Jest ona dorabiana pod kluczyk i na nową czekałem około tygodnia.

 

_________________________

 

Oczywiście chodzi mi o sam wkład do stacyjki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też mam corse C i też mi się w niej kluczyk blokuje.. ale tam mam sposób wyciągania kluczyka. Z tym ze w corsie c jest inny kluczyk. z nacięciami. A nie wystarczy sama wymiana wkładu stacyjki lub regeneracja??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej dorób wkład puki jeszcze nie zablokowała się w najmniej nie pożądanym miejscu w kraku dorabiałem wkład stacyjki koszt około 100zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak się pierwszym razem zacieło to nie pomogło ani smarowanie, ani siłowa próba przekręcenia kluczykiem. Trzeba było holować auto do domu... A drugim razem już jak wkładałem kluczyk to czułem że nie działa tak jak powinien, ale jeszcze udało mi sie go przekręcić. Zamówiłem wtedy nową wkładkę i tak przez tydzień jeździłem bez wyciągania kluczyka. Po wyjęciu klucza już się nie dało ponownie przekręcić.

Ale to było w CC, niech się ktoś wypowie kto miał może już takie problemy w CD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wymiana wkładu to jest skomplikowana??? można samemu wymienić czy konieczna wizyta w ASO? gdzieś wyczytałem że można rozkręcić i wyczyścić. ? ktoś może to rozkręcał?

PS. te stacyjki to chyba jakaś wrodzona wada corsy C i D... W corsie B nic podobnego mi się nigdy nie działo. A no i jeszcze w corsie C już 3 razy czujnik oleju wymieniałem... :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym razem robiłem to w ASO, natomiast drugim to znajomy mechanik co pracuje w ASO zamowił mi to troche taniej niż w Oplu i dużo szybciej z tym poszło. A wymiana nie powinna być bardzo skomplikowana, skoro zrobił to przy pomocy śrubokręta we własnym garażu.

A ze stacyjkami w Corsie C to rzeczywiście jest częsty problem. Od znajomego wiem że często ktoś przyjeżdza właśnie z CC bo mu się stacyjka zacina. A co do rozkładania i czyszczenia to również od niego wiem, że próbowali to kiedyś w ASO robić i potem mieli problem żeby to wszystko do kupy poskładać. I nie przyniosło to żadnego rezultatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafal_86

Byłem wczoraj w ASO

Wkład zamówiłem za ok 250zł

dodatkowo płaciłem 100 za pobranie kodu z kluczyka.

no i ok 100 bedzie montaż mnie kosztował.

Chciałbym w mojej corsie c też ten wkład wymienić tyle że mi troche drogo. Wymieniał może ktoś to sam?;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Rafal_86

w corsie D wymieniłem wkład i jest super... A w mojej corsie C przez miesiąc co tydzień smarowałem WD-40 (kluczyk był mocno brudny czyli chyba przez zanieczyszczenia się zacinało) i już jest OK :)

dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności