Skocz do zawartości

CORSA B 1.2i 1994. Zczytany kod błedu co wymienić?


Gość adrien.c

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrien.c

Witam serdecznie, mam prośbę otóż mój samochód chwilę po uruchomieniu wyświetla kontrolkę check engine która nie gaśnie. Zczytałem kod błędu 93 czyli jak mi wiadomo regulator biegu jałowego (typ silnika x12nz)a według innego źródła:błąd Quad drive module (in ECU) zupełnie nie wiem co ten błąd oznacza... otóż czy warto wymieniać silnik krokowy mam do kupienia za niecałe 40 zł. Był moment, że samochód praktycznie gasł na wolnych obrotach a jak go gazowałem i spuszczałem noge z gazu to obroty się rozpędzały. Potem zalałem stp do czyszczenia wtrysków przegazowałem na maksa i problem zniknął do teraz. Nie wiem co tam wymienić, nasuwa mi się tylko silnik krokowy, sonda lambda, ew. przepływomierz ale do końca nie wiem czy go mam ;/ proszę o pomocą i radę ahaa zapomniałem dodać że samochód pali troche za dużo 9 l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelek16

silnik krokowy mam do kupienia za niecałe 40 zł.

uzywany czy nowy? jak nowy to sie nie zastanawiaj. mozesz tez swoj stary przeczyscic i sprawdzic.

samochód pali troche za dużo 9 l

przegrzewa ci sie silnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrien.c

dzisiaj wyczysciłem silniczek krokowy, nic to w efekcie nie dało natomiast tutaj pojawia się pytanie jak wykręciłem ten silniczek to on ma taki trzonek ze sprężynką czy on powinien być ruchomy czy nie, próbowałem na niego naciskać ale nie powodowało to ruchu trzonka ani w górę ani w dół, może oznacza to, że jest zepsuty? Później zrobiłem test w trakcie pracy silnika odpiąłem sonde lambda, zgasiłem silnik i ponownie zczytałem błedy pokazał nadal tylko jeden błąd tzn rodzimy 93. Co w związku z tym?? Poradźcie coś bo już sie nawkurzałem dosyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zczytałem kod błędu 93 czyli jak mi wiadomo regulator biegu jałowego (typ silnika x12nz)

 

Od tego jest kod 56 , a czytałeś niedokładnie , bo 93 może oznaczać kilka różnych rzeczy (dużo pisania) . Zwróć uwagę na gwiazdkę przy kodzie i przeczytaj w uwagach :hyhy: Dzisiaj obczaiłem jeszcze jeden opis tego kodu : czujnik halla - niskie napięcie , a to oznacza , że padł ci czujnik rozrządu lub kabel przetarty . Jak nie przetarty to na warsztat i oryginał ( przy taniej podróbce będziesz płakał) :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość tomasz1940

dzisiaj wyczysciłem silniczek krokowy, nic to w efekcie nie dało natomiast tutaj pojawia się pytanie jak wykręciłem ten silniczek to on ma taki trzonek ze sprężynką czy on powinien być ruchomy czy nie, próbowałem na niego naciskać ale nie powodowało to ruchu trzonka ani w górę ani w dół, może oznacza to, że jest zepsuty? Później zrobiłem test w trakcie pracy silnika odpiąłem sonde lambda, zgasiłem silnik i ponownie zczytałem błedy pokazał nadal tylko jeden błąd tzn rodzimy 93. Co w związku z tym?? Poradźcie coś bo już sie nawkurzałem dosyc

 

Tez mam jazdy z corsa duzo pali zamula szok!! dostałem rade ,ze mam zaczac od wymiany czujnika temperatury silnika zobacze jakie beda efekty i dam znac jak to nie pomoze to wymiana silnika krokowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności