Skocz do zawartości

PROBLEM: Odblokowanie/otworzenie drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, który dotyczy przednich prawych drzwi auta w ujemnej temperaturze. Jak są zamkniete, to OK, ale jak je otworzę, to nie dają się zamknąć. Ciągłe "kłapanie" nic nie daje, bo zamek nie załapuje a i nie chcę trzaskać, bo jak opisał któryś z kolegów z autokącika.pl, takie kłapanie przpyłacił wystrzeleniem bocznej poduchy w fotelu...

Wracając do moich drzwi. Jak się wnętrze nagrzeje, to zamek puszcza i drzwi można swobodnie zamykać i otwierać i własnie wczoraj sytuacja analogiczna. Owszem po pewnym czasie drzwi zadziałały zgodnie z przeznaczeniem, ale jak zaskoczył centralny, to już niestety się wogule nie odblokowują i nie otwierają, pomimo nagrzania auta. Nawet ręcznie i przy uzyciu siły nie można podnieść rygielka drzwi. Psikałem różnymi odmrażaczami/mazidłami i nic nie pomaga. Auto stoi w nieogrzewanym garażu.

Czyżby zamek szlag trafił...? Tylko jak rozebrać boczek zamknietych drzwi, albo lepiej JAK JE OTWORZYĆ??

Pozdrawiam

pp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W omedze a wywalilem fotel. wtedy mialem dojscie do srob od tapicerki. odkrecilem centralny, po 20 minutowej walce otworzylem dzwi. okazalo sie ze sprezyna na zamku miala luz. zamek na zlomie 50zl i wszystk dzialalo. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze na przyszlosc najbezpieczniej rozebrac dzwi i wytrzec elementy do sucha i nasmarowac czyms gestym (smar grafitowy), woda niestety splywa po szybie i stad taki efekt, widze ze na LOB tez pytales a tam na pewno jest recepta na rozbieranie zamknietych dzwi, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie znalazłem na LOB recepty na rozebranie zamknietych drzwi. Ostatnio miałem mozliwość wstawienia auta na noc do ogrzewanego garażu (na dworze -8* a w garażu +15*) i dzięki temu drzwi odmarzły i teraz się otwierają. Boję się jednak, że sytuacja znów się powtórzy a nie mam teraz czasu na rozbieranie i smarowanie mechanizmów. Wezmę sie za to dopiero wiosną i wtedy odpowiednio nasmaruję :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę sie za to dopiero wiosną i wtedy odpowiednio nasmaruję Wink

do wiosny pewnie zapomnisz bo nie bedzie tego... :shock:

i obudziszsie w nastepna zime :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa. To taki standard już, że się człowiek z ręka w nocniku budzi, hehe... A to nie będzie się chciało rozbierac, a to czasu znów nie bedzie i tak w kółko... Na razie zamek działa, ale przerażaja mnie zapowiedzi zbliżających się 15-stopniowych mrozów.

Aaa, i roleta zaczęła dzisiaj znów działać :|. Ciekawe jak długo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka rade :shock: umyj samochod POMAGA :|

mnie sie blokowala szyba el. od kierowcy otwierala sie 3cm i stawala:? na VKP poradzili mi zeby rozbierac boczek od srodka i nasmarowac krzyzak i prowadnice nie chcialo mi sie oczywiscie :!: ale jechalem w gosci i musialem miec czyste autko(bylo zaciapane ale nie mocno wcale) umylem i jak reka odjal szyba dziala jak dawniej :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie tu nie podpuszczaj, hehe. I tak mam pie****ca na punkcie czystości auta. Nie dość że myję dokładnie 1x w tygodniu, to jeszcze jak chlapa była to codziennie potrafiłem brać płukanie myjką ciśnieniową z syfu!

Jeszcze się skuszę a tu mrozy -15* zapowiadają. Wtedy nawet nie dam rady odjechać, bo do betonu przymarznie :shock:

EDIT EDUARDO: mala cenzurka :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Anonymous

to ze drzwi przymarzną to w omie standard, na krótki czas pomaga rozebranieboczków i przesmarowaniu wd40 a później potraktować smarem w spraju,też to przerabiałem a od kiedy zalożyłem alarm i zamykam i otwieram pilotem problemik zanikł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Heh przypomniało mi się wsiadanie do omegi przez tylne drzwi gdy przednie drzwi mi przymarzały do uszczelek hehe mimo tego ze samochód zawsze stał w garażu.....a nie miałem czasu żeby iśc do domu po suszarke.Ale myśle że omega to jest pikuś do calibry......gdzie poprzez brak ramki wokół szyby to sa jeszcze większe problemy z otworzeniem drzwi.A smarowanie uszczelek silikonem itp przynosiło efekty ale na krótko...A co do zamków to też miałem takie przypadłości chodz bardzo żadko a drzwi też miałem sterowane z pilota......myśle że najważniejsze są odpowiednio mocne siłowniki do centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności