Skocz do zawartości

Klocki i tarcze jakie kupic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam astre f z 94 c14nz poj 1,4. Jacie mam tarcze i klocki kupic tarcze nie sa wentylowane. Nie chcę tez zakladac nowego tematu ale jeszcze buja mi na boki na zakretach chodzi o przednie zawieszenie co mam kupic?? Będę wielce wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

jacekhe, opcja SZUKAJ się kłania...jest temat o tym, nie jeden pewnie zresztą.

buja mi na boki na zakretach chodzi o przednie zawieszenie co mam kupic??

niekoniecznie musisz coś kupować, przy źle ustawionej zbieżności będzie Ci w zakręcie "bujał" jak to określiłeś. Najlepiej sprawdź sobie zawieszenie na "szarpakach" i przy okazji zbieżność i będziesz wiedział w jakim stanie masz to wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra już wiem co i jak, a mam pytanie o co chodzi z tym ze jak mam sprzęglo to jak jade to slychac takie stukanie w nim?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojazd stoi czy jedzie, to w kabinie słychać stukanie od sprzęgła, jak wcisnę to stukanie ustępuje. Jak już zmienię bieg i puszczam to stukanie powraca. Prz prędkościach 70 wzwyż stukania nie ma. Co by to było?? Dodam ze nie przeszkadza to w prowadzeniu i zmianie biegów, ale wolał bym wiedzieć o co kaman.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arek78lodz

1. Jesli klocki to mintex sa dobre i jak robisz rocznie 15 tys km to zmieniasz raz w roku.

2. Jak buja to sa powalone koncowki drazkow albo swoznie dolne i te najlepiej OPTIMAL

3. Stuki na pedale sprzegla to znak ze lozysko oporowe sprzegla daje sygnal o konczacym sie zywocie. Jak sprzeglo to tylko kompletne LUK'a wymiana ok 100-150 pln i ok 40 min roboty NIE WYCIAGA SIE SKRZYNI!:D wystarczy zdjac lewe przednie kolo wykrecic 6 srubek i od spodu odkrecic taka blaszke nastepnie wypchnac popychacz tarczy i tarcza po wczesniejszym jej zablokowaniu wypada w komplecie z lozyskiem i dociskiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nuż będzie moje ostatnie pytanie:

poj silnika 1.4 8v

Silnik c14nz

olej castrol półsyntetyk

 

Podczas zapalania silnik kręci się (szczególnie gdy jest zimny) z małymi oporami. Napięcie ładowania i samego akumulatora zostało zmierzone i jest wszystko w normie. Jeśli chodzi o sam moment zapalenie to po 2-3 obrotach silnika autko pięknie zapala i nie robi absolutnie żadnych problemów podczas jazdy (czytałem posty o ciężkim zapalaniu lecz wiążą się one zawsze z problemami z jazdą problemy z pompą paliwa itp..) w moim przypadku tego nie ma po prostu sam moment rozruchu wydaje mi się dość ciężkawy... Nie wiem czy możliwe jest to że rozrusznik powoli dogorywa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie wina leży w rozruszniku, mogą to być np. słabe przejścia na końcówkach kabli rozrusznika lub akumulatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

podpinam sie pod temat ktore klocki wybrac; brembo valeo blueprint?? ma ktos doswiadczenie z nimi? a moze jakies inne polecacie wazne zeby dobrze hamowaly i nie brudzily do astry opc1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności