Skocz do zawartości

Instalacja halogenów w MERIVIE 2009 benzyna 1.6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów!

W mojej MERIVIE nie ma fabrycznych halogenów. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zainstalowaniem wspomnianych halogenów. Servis OPEL odpowiedział: nie ma możliwości. Znaczy tak, nie da się bo nie ma kabli? Pan się zawiesił... coś bąkał o komputerze samochodu.

Pytanie: czy któryś z Szanownych Kolegów przerabiał taki temat i zainstalował? Wiem, że potrzebny byłby inny panel sterowania oświetleniem zewnętrznym i halogeny, czy to jedyne zakupy?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zderzak przedni, przed liftem czy po???

Zderzak mam taki jak na zdjęciach poniżej:

moto0075.th.jpg Uploaded with ImageShack.us[/img]

moto0076.jpg Uploaded with ImageShack.us[/img]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś nie wyświetlają się te foty. To może tak, który rocznik auta?

2009 dogrzebałem się, po liftingu, z czarnymi zaślepkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po lifcie to łatwiej, bo zaślepki są w zderzaku.

 

Da rade to zrobic tylko po co? Koszt będzie znaczny, trzeba dołożyć okablowanie, nowe zaślepki, halogeny i włącznik, zaprogramować kompa.

 

Miałem kiedyś w Nissanie oryginalne halogeny i użyłem ich może ze dwa razy przez kilka lat.

 

Swoją drogą u mnie zderzak przed liftem ale kable mam podciągnięte fabryczne. Nie zakładam z dwóch względów:

1. wycinanie otworów w zderzaku

2. i tak ich nie będę używał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po lifcie to łatwiej, bo zaślepki są w zderzaku.

 

Da rade to zrobic tylko po co? Koszt będzie znaczny, trzeba dołożyć okablowanie, nowe zaślepki, halogeny i włącznik, zaprogramować kompa.

 

Miałem kiedyś w Nissanie oryginalne halogeny i użyłem ich może ze dwa razy przez kilka lat.

 

Swoją drogą u mnie zderzak przed liftem ale kable mam podciągnięte fabryczne. Nie zakładam z dwóch względów:

1. wycinanie otworów w zderzaku

2. i tak ich nie będę używał

Rozumiem Twoje racje, problem w tym iż nie jestem jedynym kierowcą tej MERIVY.

Żona przyjechała kiedyś z koleżanką (GOLFEM IV) z halogenami w mglisty, jesienny wieczór i jak się domyślasz miałem w domu potem przesłuchanie, czemu nasza Mery nie ma halogenów.

Sądzę jednakże, że mimo iż krótka dyskusja z Tobą dała mi argumenty do odparcia nacisków na zainstalowanie halogenów. Z praktyki wiem, że jeśli coś nie włożone od fabryki to późniejsze dokładanie jest: pracochłonne, kosztowne i czasami niemożliwe.

Dziękuję za całkiem ciekawy i oryginalny argument o częstości użycia!

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też sądzę, że to zbędne, ja sobie założyłem bo i tak wymianiałem zderzak i zapalam bardziej "bo są" a nie bo potrzeba i to głównie przed domem, jak otwieram garaż.

 

A poza tym nie zakładałem orginalnych ze względu na absurdalne koszta. U mnie też instalacja była, generalnie wydaje mi się, że powinna być.

Ja tylko dołożyłem przekaźnik i żeby nie kupować nowego przełącznika dorobiłem do tego zwykłego niego przycisk (dolutowując przewody do styków w miejscu, gdzie w przełączniku dla werjsji z halogenami on jest).

Oczywiście wszystko wygląda normalnie, bez rzeźby :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pszczyna

Pozwolę sobie na inne zdanie :

dla mnie hologeny- swiatła przeciwmgłowe są nie zbędne do jazdy w złych warukach drogowych totez już w paru autach je montowałem , a obecnie jestem na etapie montazu w Zafirze B

Jeśli cie przerazaja koszty to jest tańszy sposób nawet bez programowania komputera : osobny wyłącznik + 20A przekaźnik + 4mb kabla ok 2-3mm2 to bagatela 40zł +halogeny w zalezno0ści co kupisz mozesz zamknać budrzet 150-200zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności