Skocz do zawartości

Założenie wspomagania kierownicy do Astry F '96 X14NZ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko czy ktoś z Was montował wspomaganie kierownicy do Astry F '96 z Silnikiem X14NZ (wersja bez wsomagania). Na allegro widziałem, że można kupić cały komplet do takiego silnika bądź do silnika C14NZ, tylko mam pytanko jak przełożyć napęd z silnika na pompę wspomagania. U mnie jest teraz wąski paseczek z wału korbowego na alternator, a do wspomagania powinien być chyba szerszy wieloklinowy. Czy będzie możliwość zmiany samych kół pasowych czy będę musiał wymieniać cały alternator?

 

Może jest możliwość zainstalowanie jakieś pompy elektrycznej??

Jestem wdzięczny za każdą podpowiedz.

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tez mnie to bardzo interesuje bo troche sie mecze z tym... mozesz powiedziec jaki koszt tego urzadzenia na allegro jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam z tego co sie dowiadywałem to bez problemu mozna zalozyc..kiedys sam chcialem ale nie zalozylem,, .... musisz miec maglownice zbiorniczek rurki do podciśnienia... pompe.. co do kola pasowego i paska czy musi byc szerszy nie wiem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

temat mnie również interesuje. Na tyla że mam już skompletowane części. Brakuje tylko czasu. Ja mam zamiar zrobić układ na wąskim pasku, wtedy nie ruszam prądowni. Trza tylko mieć pompę z takim paskiem.

Jak sie uda to sie pochwalę. Chyba że ruda szybciej wrąbie części. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torak Jak już posładaszswoje elementy to zrób fotki jak to wygląda, i jakbyś mógł dokładnie jaką pome zastosowałeś (nr i takie tam) to byłbym wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekiewa

chlopaki nie prubujcie zmieniac kola pasowego na pompie jak co to szukajcie pompy z takim kolem jakie jest na wale silnika (wieloklinowe to wieloklinowe jak waski klinowy to i na pompie takie kolo z pompy jest mozliwosc zdiecia kola ale trzeba troche sprzetu warsztatowego i wiedzy na temat pompy bo to dosc delikatny gadzet a sam montaz wspomagania nie powinien sprawic wielu klopotow mozna zawsze podejzec u kogos kto ma astre ze wspomozka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakby ktoś miał fotki założonego wspomagania na wąskim pasku to byłbym wdzięczny za umieszczenie na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekiewa

ja mam w swojej astrze ale w dieslu jak co to postaram sie zrobic fotki jak jest mocowana pompa zbiorniczek oraz ktoredy ida przewody a tak poza tym pompe wspomagania montuje sie na lapie przy silniku z przodu pod spodem jest tam na to miejsce pod warunkiem ze jest pompa wraz z lapa i napinaczem paska zbiorniczek zas z prawej strony nad skrzynia biegow i nad skrzynia ida weze do maglownicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności