Skocz do zawartości

kopcenie i ciezkie odpalanie


Gość Krzysiek22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek22

Witam Serdecznie.

Mam problem, ostatnio miałem robiony remont silnika (wymiana pierścieni, wałka rozrządu, uszczelki pod głowice, planowanie głowicy, wymiana zaworów wydechowych, 4 świec+ wymiana filtra paliwa).

Problem polega na tym że:

Gry autko postoi około 10 h to ciezko mu sie odpala, musze wciskać gaz zeby zapalił i jak zapali to musze nadal miec troche wcisniety bo zgaśnie, i po chwili juz jest dobrze, dodam jeszcze że autko dosyc mocno kopci na biało.

Czy to normalne?? i jezeli nei to co moz ebyc przyczyną tego?

Ja sądze że, może za wczesny kąt wtrysku, ale nie jestem pewny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mocno na bialo, to tak jakby plyn chlodniczy, moze jakas dupawa uszczelka pod glowice poszla i poleciala ci, w pewnym zakladzie robiles czy znalazles go przez przypadek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Znaczy to jest taki biały/siwy dym, i on jest na zamym poczatku jak odpale auto, jak silnik sie nagrzeje to juz nie dymi wogole. Przy tym Ciezko odpala jak postoi długo. a remont silnika robiłem w pewnym zakładzie u znajomego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie odpala ci na wszystkich cylindrach, skoro na poczatku to kopcenie jest, ja na swoim przykladzie moge ci powiedziec, ze moj samochod po splanowaniu glowicy palil mi lepiej, ale dalej ciezko, pojechalem do warsztatu z pretensjami, bo myslalem, ze lipe odwalili, ale przyspieszyli "zaplon" i pali od strzala, ale skoro tobie palil od dotkniecia po remoncie , a nagle zaczal zle, to trudno stwierdzic, jedz do warsztatu i powiedz, co sie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Nie no od samego poczatku po remoncie tak ciezko mu sie odpalało, ale mechanik powiedział zebym zrobi 1000km zeby dokrecic głowice no i przy okazji wtedy zrobi to bo wtedy nie miał czasu. A mi sie wydaje ze kąt wtrysku mam za wczesny i musze miec opóźniony bo: słychać lekkie takie dziwne stuki jakby paliwo za szybko sie spalało, no i kompci co znaczy ze za duzo jego dostaje. Rozmawiałem z tata mojej laski i on jest z wykrztałcenia mechanikiem i powiedział to samo, we wtorej kade z tym do mechanika i zobacze co zrobi:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiles cos z rozrzadem?? moe to jest tego przyczyna , albo cos z pompa wtryskowa, sprawdz bledy . Podepnij pod kompa, wejscie masz pod recznym , tam jest taka klapka .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

kade z tym do mechanika i zobacze co zrobi:P

ustawi pompę i będzie ok :P zobacz tylko czy używa do tego czujnika wkręcanego w pompę , bo jak na ucho to ... zmień mechanika :P

 

sprawdz bledy . Podepnij pod kompa, wejscie masz pod recznym , tam jest taka klapka .

akurat tutaj w ogóle nie ma takiego bajeru

 

robiles cos z rozrzadem??

miałem robiony remont silnika

:brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności