Skocz do zawartości

Corsa c 1.0 bardzo wysokie spalanie.


Gość dawidek2215

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dawidek2215

Witam. Jestem nowy na tym forum wiec przepraszam jesli umieszczam swoj post w zlym temacie.

Mam nastepujacy problem z moja Corsa C 1.0 12v. Auto mam od jakis 3 miesiecy i jest to moj pierwszy samochod. Auto sprawuje sie swietnie poza jedna rzecza. Spalanie w miescie wynosi ok 10L na 100km. Jezdze po dosc duzym miescie pokonujac jednorazowo conajmniej 3km. Czytalem o tym jak oszczedzac paliwo i teraz jezdze naprawde oszczednie. Zmieniam bieg zawsze na 2.5tys obrotow. Nie hamuje gwaltownie ani nie przyspieszam.

Dodatkowo swieci sie lampka kontroli spalin, taki silniczek (nie samochodzik z kluczykiem). Ja i moj tata myslelismy ze to sonda lambda (tak tez znalazlem na innych forach). Kupilem nowa sonde lambda i wymienilismy ja jakies 2 tygodnie temu. Lampka zgasla, niestety zapalila sie po jakis 25 milach (ok 40km). Spalanie nie spadlo nawet o troche a lampka dalej sie swieci.

Wszedzie czytam niskim spalaniu tego auta a tutaj taki wynik.

Auto mialo byc tanie w utrzymaniu a okazalo sie drozsze niz mojego taty Ranault Laguna 2.0 IDE.

 

Prosze o jakakolwiek pomoc, bo dla mnie jako dla ucznia to jest nawprawde odczuwalne przy codziennej jezdzie.

 

Dziekuje!

Dawid

 

P.S. Przepraszam za nieuzywanie poprawnej Polszczyzny ale pisze z UK bo tutaj mieszkamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Hmm... Samochód z kluczykiem nie musi oznaczać sondy lambda... jest to kontrolka oznaczająca jakiś błąd i informuje o przejściu auta w tzw. stan awaryjny. Najlepiej pojechać do mechanika i zczytać błędy i wtedy się okaże co ma wpływ na takie spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawidek2215

Witam! Tak swieci mi sie podobna kontrolka ale nie ma tego piorunka w srodku. W instrukcji pisze ze nazywa sie Exhaust emission czyli spaliny.

zdecydowalem ze raczej pojade do jakiegos warsztatu i niech mi sprawdza co jest grane.

 

moze ktos mial podobna sytuacje?

 

Dziekuje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem ze raczej pojade do jakiegos warsztatu

 

 

Skoro nie pisze ,to wiadomo , że sonda okazała się podróbą :hyhy: i do tego poszedł czujnik rozrządu... :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności