Skocz do zawartości

Vectra A 2.5 V6 czyli C25XE ;-)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Jestem tu nowy :D

Szukalem i nie znalazlem ; potrzebuje jak najwiekszej liczby opinii na temat powyzszego modelu silnika z Vectry A. Opinie na temat samego auta mnie nie interesuja :wesoly: Krotko i na temat : Czy C25XE udalo sie oplowi, czy cos go boli? Przy okazji ; ile w takiej Vectrze to pali ? Jaki przebieg dla tego silnika jest jeszcze "niewielki"?

Z gory dzieki za pomoc :) W Google znajduje sie tylko VB niestety :wesoly:

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.5 V6 to jednostka prakrycznie nie do zajechania. Glowny powod to male wysilenie jednostki w stosunku do pojemnosci i uklad V przez co sa mniejsze naprezenia ukladu korbowo-tlokowego. Mam v-ke od poltora roku i do silnika nie mam zadnych zastrzezen poza przewodami wysokiego napiecia. Leza one na silnku przez co szybko sie zuzywaja, a nie sa tanie (komplet to koszt 360zł - BOSCH).

W tej chwili mam 230tys. na blacie i samochod nawet dymka nie ma prawa puscic :)

Apetyt na paliwo to juz sprawa dyskusyjna bo glownie zalezy od stylu jazdy. Najmniej spalil mi w czasie trasy nad morze - 9,5l/100km LPG, glownie dlatego ze jechalem noca i przez 500km praktycznie caly czas jechalem 120-130km/h. W czasie butowania czyli 5500-6000 obr./min i predkosci sredniej 170-200 spala 15l LPG, miasto w granicach 13-14l, zalezy czy sie troche jezdzi czy gasi i zapala.

Srednio spala mi 11,5l gazu, na trasie mniej - jazda na spot do Lodzi i bujanko po miescie - spalanie 10,68l :)

Zawsze tankuje do pelna i zawsze to licze, takie jakies mam zboczenie :)

 

Wazne zeby silnik nie byl naprawiany bo wtedy zaczynaja sie cuda, 2 glowice trudno splanowac identycznie (tak jak to ma przy fabrycznym dobieraniu) i silnik moze dziwnie chodzic.

U mnie od poczatku jak kupilem samochd, delikatnie stuka jeden hydroregulator ale nic z tym nie robie bo po pierwsze koszta duze, a po drugie zrobilem juz tak 30tys. km i nadal spokojnie bujam autko do 200km/h :wesoly:

 

Jezeli chodzi o porownanie silnikow C25XE i X25XE (VB) to jednoznacznie lepszy jest ten pierwszy - powod to brak ukladu EGR (bardziej trujemy srodowisko, ale kto by na to patrzyl), drugi to jeden kat i jedna sonda, a w VB 2 katy i chyba 2 sady (jak nie 4 :D )

 

Zycze udanego zakupu i dobrej zabawy przy wyprzedzaniu :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cacek8969

Grzecho powazne pali ci tylko 11 litrow gazu na setke???

mi 1,8 pali 10 przy lekkiej nodze. kumpel ma 2,0 i pali mu 11-12

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od stylu jazdy i regulacji instalacji LPG, mi regulowal Robercik, ktory w tym fachu siedzi od samego poczatku jak tylko LPG pojawilo sie w Polsce i z czystym sercem moge powiedziec ze jest to super mechanik/gazownik. Wczesniej mialem kadetta 1.6 do ktorego zakladal gaz i regulowal od samego pocztku i autko to nadal jezdzi bez jakiejkolwiek ingerencji (spalanie 7-8l). Pozniej mialem GSi ktore na gazie nie chcialo jezdzic, ale jedna wizyta u Roberta i auto odzyskalo wigor i zaczelo normalnie palic (9-10l).

Jak kupilem Vectre to tez spalanie oscylowalo w granicach 14-15 litrow, na reegulacje jedzilem 2 razy (za drugim razem wymienilem filtr gazowy i spuscilem nagar z parownika) i teraz tyle pali. Z reszta Mlody moze to potwierdzic, w koncu byl ze mna w Lodzi, stal w korkach i brykalismy troszke po miescie, a na koniec tankowal autko do pelna i wyszlo 10,68l/100km.

Dodatm ze najmniejsze spalanie mam przy 120km/h bo jezeli jade wolniej to autko pali wiecej :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności