Skocz do zawartości

vectra zgasła-brak LPG-na benzynie też gaśnie.


Gość mark870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam maly problem z moja viki. a konkretnie

 

dzis podczas wracania z pracy po 40km silnik stracil moc(braklo lpg) wiec przelaczylem na pb a samochud mimo to zgasl, zapalil po 5 minutach postoju.na wieczor sytuacja sie powturzyla ale teraz bylo gorzej. silnik na benzynie zaczol szarpac az w koncu zgasl. objawy to

-brak ogrzewania w kabinie mimo przejechania 30km

-brak wskazania temperatury(zegar na 50oC)

-strasznie czuc gazem pod maska i w kabinie

-po odkreceniu zbiorniczka plynu wszystko zostalo wessane

-weze od silnika gorace i na dodatek strasznie twarde(zrobilo sie podcisnienie chyba)

po 5 minutach samochud zapalil z trudem i dojechalem do domu ale ogrzewanie wrucilo.

moje pytanie- poszla uszczelka pod glowica czy po prostu termostat sie zaciol?:hyhy:?

a moze czujnik temperatury tez do wymiany?:hyhy:

i 2pytanie dlaczego samochud zgasl i skad ten smrud gazu???

prosze o pomoc

 

zmieniłem tytuł/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

2pytanie dlaczego samochud zgasl i skad ten smrud gazu???

Przecież napisałeś że;

silnik stracil moc(braklo lpg)

moje pytanie- poszla uszczelka pod glowica czy po prostu termostat sie zaciol?:hyhy:?

Tutaj masz temat odnośnie UPG;

http://forum.opel24.com/objawy-uszkodzenia-uszczelki-glowicy-vt42102.htm

 

ps.popraw ortografię :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego napisalem tez ze na wieczor sytuacja sie powturzyla ale tym razem na benzynie jechalem i mimo to silnik stracil moc i zgasl. zapalil po 5minutach z trudem i ogrzewanie wrociło a przed tym nie było ogrzewania i zegar od tem. byl na niebieskiej skali. wiec wedlug mnie to wina termostatu jest a nie uszczelki ale to wszystko sie okaze jutro gdyz dzis auto do mechanika odstawiam.

 

 

ale co jest powodem ze samochud nagle traci moc i gasnie??? czy gaznik ma jakies czujniki i zimny nie chce isc czy cos innego. niechce niepotrzebnie rozbierac silnika :hyhy:

 

popraw ortografię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

ale co jest powodem ze samochud nagle traci moc i gasnie??? czy gaznik ma jakies czujniki i zimny nie chce isc czy cos innego. niechce niepotrzebnie rozbierac silnika

Zobacz sobie budowę swojego gaźnika;

http://www.gaznik.pl/schemat_ideowy_pierburg_2e3.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiadomo, wszystkie objawy wskazują na uszczelkę pod głowicą( wciąganie płynu, straszne dymienie na biało i spadek mocy)

samochód już u mechanika stoi czekam na rozbiórke i wtedy się okaże czy coś jeszcze nie będzie do wymiany,

P.S. czy koszt 250zl za remont głowicy+ części takie jak (uszczelniacze,planowanie i szlif zaworów to dużo???)wtedy głowica była by zrobiona na tip top, czy warto zrobić taki remont czy tylko planowanie wystarczy??

 

poprawiłem ortografię/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

P.S. czy koszt 250zl za remont głowicy+ czesci takie jak (uszczelniacze,planowanie i szlif zaworow to duzo???)wtedy głowica była by zrobiona na tip top, czy warto zrobic taki remont czy tylko planowanie wystarczy??

A chcesz jeszcze mieć dalsze problemy z silnikiem?

ps.pamiętaj że wszyscy czytają Twoje posty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto chodzi że niechce więcej mieć problemów z silnikiem zrobić raz a na jakiś czas, gdyż samochodem dużo jeżdże ponad 80km dziennie i niechce mieć problemów wię :hyhy: cej

Witam samochód już naprawiony poszła uszczelka pod głowicą najprawdopodobniej z starości gdyż silnik nie rozbierany był od nowości.

wymieniono uszczelniacze bo stare się pokruszyły do tego szlifowanie zaworów i planowanie. nowa uszczelka i Viki śmiga jak nowa. :beer::beer::drunk::drunk::drunk:

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności