Skocz do zawartości

Dobre radio a gubi falę lub zanika sygnał radiowy. Co jest?


Gość 8860

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Miałem stare radio kasetowe w Astrze I F 1.4 kombi `97 r. które bardzo ładnie grało stacje radiowe, a ponieważ spaliła się koncowka mocy lewa dlatego wymieniłem radio na dużo lepsze i nowsze Pionieer DEH-3300R na plyty. Zmieniłem też końcówkę anteny na porządna a nie to co wisiało na kablach. Radio gra bardzo ładnie na CD, gra dobrze stację jak wóz stoi ale jak zacznę jechać - zanika fala na stacjach radiowych RMF, radio ZET, Trójka itd., gubi zasięg fali. Wogóle mało stacji wykrywa. O co chodzi? Czy to jest ustawienie radia czy problem z czymś innym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanika fala na stacjach radiowych RMF, radio ZET, Trójka itd., gubi zasięg fali. Wogóle mało stacji wykrywa.

Wydaje się że problem jest w antenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.skoro stare radio nie gubiło fal ,a po zmianie końcówki zaczeły sie problemy to proponowal bym się jej dobrze przyjrzeć,może coś się rozlączylo przy podłączaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare radio philips kasetowe było podłaczone na kablach z izolacją, jak spaliła się lewa końcówka mocy w tym radiu, wkurzyłem się i wszystkie wiszące kable od radia podłaczyłem do kostki elegancko tak jak ma być w oryginalne i wymieniłem radio na Pionieera DEH-33XXX na płyty. Tak samo antena przedtem wisiała złozona z dwóch kabli polepiona izolacją (jakaś przedłużka) teraz zamonotowałem wtyczkę radiową zakręcaną na oczyszczony kabel antenowy oryginalny. Płyty działaja elegancko, radio już nie. Ale czy to wina ustawień radia? Kolega podpowiada opcje LOC, AF, o co tu biega?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. to może być przyczyna, kolega dobrze podpowiada.jutro zerknę u siebie jak mam ustawione bo pomimo braku anteny(urwana) radyjko zbiera stacje elegancko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te opcje LOC (local stations) i AF (Alternative Frequency) to typowo programowe, a u Ciebie raczej jest to problem ze sprzętem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, podłączałem inną antenę i ten sam problem. Próbowałem włączać opcje AF i LOC i nic z tego. Do starego radia nie mogę wrócić bo teraz mam normalnie kostkę a przedtem były kable. Znajomi twierdzi, że trzeba chyba jakiś filtr na kable założyć, o co chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elektron1234

Kolego nie szukaj w radiu tylko w antenie Dla sprawdzenia kawalek przewodu odizoluj ok pół cm i włóż w gniazdo zamiast anteny -sprawdz czy ładnie"lłapie" stacje(a mysle ze bedzie ok)

Masz do sprawdzenia antene (tzn przewod ) i tyle Antena na dachu? (moze byc ze wzmacniaczem a jesli nie podlaczony to bedzie gorzej odbierac jak na kawalku kabla

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności