Skocz do zawartości

Krzywa kierownica co robic?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Illusion

Witam

 

Mialem krzywa kierownice podczas gdy jechałem prostu miesiąc temu, stało się to na dziurach, pojechałem do mechanika i faktycznie sprężyny mi latały około 1-2 cm lewo prawo, no to wymienili mi odboje, łożyska, łożyska amortyzatora i coś tam jeszcze (amortyzatory maja 6 miesięcy). No i jeżdżę sobie , a parę dni i kierownica nadal krzywa, muszę ja trzymać lekko przekręcona w prawo aby jechać prosto, co w takiej sytuacji zrobić? Reklamować? Czy zwykle ustawienie zbieżności pomoże? Czy to coś z maglownicą? Ludzie pomocy to jest uciążliwe, podczas hamowanie gdy nie trzymam kierownicy momentalnie auto zjeżdża na lewy pas !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stało się to na dziurach

To najwyraźniej coś pokrzywiłeś.

pojechałem do mechanika

Ale czy faktycznie wyznali się na problemie i znaleźli przyczynę czy wymienili to co się im u widziało ;] skoro dalej jest krzywo.

Czy zwykle ustawienie zbieżności pomoże?

Jeżeli nie spartolili roboty to ustawienie geometrii powinno załatwić sprawę,ale jeżeli coś pominęli a jest uwalone(krzywe)to geometria nic nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Illusion

Widze mamy dokladnie te same auta. Wymieniłem pol rokutemuamorki ale nie mialem kasy na reszte kolumny amortyzatora , nastopilo to teraz, zrobie wiec ta geometrie i mam nadzieje ze to wszystko zalatwi sprawe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry fachowiec nie zrobi Ci geometrii na nie sprawnym i pokrzywionym zawieszeniu.

Znajdź dobrego, to się dowiesz od razu co masz nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Pawelek82B

Możliwe że skrzywił się jeden z drążków kierowniczych, ja tak mam, nie jest mocno wygięty, a wymienia się go całego z końcówkami, to na stacji diagnostycznej ustawili mi zbieżność. Nie napisałeś dokładnie jak doszło do tego że kierownica się skrzywiła, tzn. czy hamując wpadłeś w dziurę, czy była duża prędkość, a od tego wiele zależy. Polecam wyjazd na stację diagnostyczną, wezmą autko na kanał, sprawdzą "szarpakami" gdzie są luzy i wtedy będziesz wszystko wiedział na 100%, bo z mechanikami jest różnie, mągą próbować cię naciągnąć na lepszą kasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że skrzywił się jeden z drążków kierowniczych, ja tak mam, nie jest mocno wygięty, a wymienia się go całego z końcówkami, to na stacji diagnostycznej ustawili mi zbieżność.

No to gratuluję wyboru serwisu :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawelek82B

Dzięki za gratulacje :) Skrzywienie było minimalne, bo sam na własne oczy zobaczyłem jak to wygląda. Gdyby było poważne to ani ja ani diagnosta by się na to nie zgodził, żeby samochód wyjechał z takim uszkodzeniem a sprawa wyszła przypadkowo, bo krańcówka nie odbijała i żeby włączyć "kierunek" trzeba było delikatnie , o 1-2 stopnie skręcić kierownicą. :x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności